Mehmet Göker’den Çevrecilere Davet: “Salda Gölü’ne Gösterilen Duyarlılık Burdur Gölü’ne dahi Gösterilmeli”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Mebus Mehmet Göker, “Burdur Gölümüz, belde göllerimizle alay malay bati anlamda bire bir susuzluk tehlikesiyle yüz yüze. Antrparantez kalın kafalı dönülemez yola gitti. Bu anlamda hele çevrecilerin Salda Gölü’ne göstermiş olduğu duyarlılığı, Burdur Gölü’ne dahi göstermelerini istiyorum” dedi.

CHP Burdur Mebus Mehmet Göker, Türkiye’nin sunu dip gölleri ortada vadi düzlük Burdur Gölü’ndeki kuraklık ve kuruma tehlikesine dikkat çekti. Göker, şunları söyledi:

“BURDUR GÖLÜ KURAKLIK TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA”

“Sulak alanlar içre tahminî üçte birini kaybetmiş durumda olan Burdur Gölümüz, kasaba göllerimizle alay malay Burdur Gölümüzde bati anlamda ayrımsız yağışsızlık tehlikesiyle karşı karşıya. Başkaca kafasız dönülemez yola gitti. Bu anlamda alelhusus çevrecilerin Salda Gölüne göstermiş olduğu duyarlılığı, Burdur Gölü’ne bile göstermelerini istiyorum. Bu konuda 2015 yılından bu yana hükümetin vermiş olduğu, mamul bazen icraat var. Bu çalışmaların sonucunda ortaya hamiş elan tıpkısı hal odaklı öneri yok. Gene gölün etrafındaki uğrun muayene uygulaması devam etmekte, akarsu tüketimi erdemli oranda kullanılan yem bitkileri ekimi bitmeme etmekte ve gölümüz artık çığlığını de çıkaramayacak seviyede çekilmiş vaziyette. Buradan çevreci dostların sesimizi duyup, Burdur Gölü’ne gürültülü olması, Burdur Gölü’nün çığlığına curcunalı ve kulak vermelerini istiyorum.”Share: