Memleha Şehremini Dr. Şadi Müellif: “İmamoğlu döneminin kıyası Sözen dönemidir”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazar: “İmamoğlu döneminin kıyası Sözen dönemidir”

“Bu zaman Sözen döneminden elan kırıcı tıpkı son olabilir”

“İstanbul Sözen dönemini mumla arayabilir”

İSTANBUL Tuzla Şehremini Dr. Şadi Yazıcı, geçen kamer düzenlenen Tuzla İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin üçüncü etabının hizmete açılışı töreninde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a İBB Başkanlığı döneminde tesisin temelini attığı ve birinci etabının açılışını yaptığı üzere teşekkürname ettiği tam ilk ihtarname edilmiş, enformasyon sonrasında bile salondaki aynı güruhun saldırısına uğramıştı.

Komutan Yazar, yaşanan olayın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı monitör programları ve açım törenlerinde iddiaya göre kendisini suçlaması üstüne açıklamalarda bulundu. 16 Kasım’daki benzeri monitör programında İmamoğlu’nun ithamlarına bitmeme etmesinin ardından Komutan Musannif programa kanıksamak istedi. Form dolayısıyla programa bağlanamayan Muharrir, sosyal medya hesabından ithamlara kaba cevap verdi. Ekrem İmamoğlu’nun ithamlarına karşılık yöneltmek için müstahzar, ancak meseleyi uzatmamak üzere yayınlanmamış izah videosunu de Komutan Yazar açıklamasına ekledi. Youtube’bile yayınlanan açıklamada Başbuğ Kalem, ithamlara karşılık verirken İmamoğlu dönemiyle ilişik değerlendirmelerde üstelik bulundu. Ekrem İmamoğlu’nun Memleha’daki projeyle ait Nurettin Sözen dönemine yöneltme yapmasına dikkat çeken Başkan Muharrir, “Bire Bir İSKİ yatırımının söz konusu olduğu tartışmada Nurettin Sözen ve Ergün Göknel döneminin referans adına gösterilmesi mevcut yönetimin Nurettin Sözen ve Ergün Göknel döneminin aynı devamı olduğunun da ilanıdır. Bu hatırlatmayla Sayın İBB Başkanı, atlaya zıplaya evet üstelik isteksiz özlük dönemi için bir kıyas oluşturmuş oldu. Artık İBB’nin bu dönemini Nurettin Sözen dönemi ile kıyaslayabiliriz. Böyle giderse dönemin böylece İstanbul, Nurettin Sözen dönemini bile mumla arayacak kuzuluk gelebilir” dedi.

Memleha Belediye Reisi Dr. Şadi Yazıcı, güzeşte kamer düzenlenen Tuzla İleri Dirim Bilimsel Atıksu Arıtma Tesisinin üçüncü etabının hizmete açılışı töreninde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a İBB Başkanlığı döneminde tesisin temelini attığı ve birinci etabının açılışını yaptığı için teşekkürname ettiği tam ilk protesto edilmiş, müşavere sonrasında da salondaki aynı güruhun saldırısına uğramıştı. Komutan Kalem, yaşanan olayın arından İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı monitör programları ve açım törenlerinde yaptığı açıklamalara yayınladığı videoda yanıt verdi. Sosyal iletişim araçları hesaplarından yayımladığı videoda yaşanan saldırı olayının öncesini ve sonrasını, düzenlenen Tuzla İleri Dirim Bilimsel Atıksu Tasfiye Tesisinin tarihçesini anlatan Başkan Müellif, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İstanbul’un CHP’li sonuç Şehremini Nurettin Sözen’in katıldığı Boğaziçi Rumeli Hisarüstü-Mesken Füniküler Hattı küşat töreninde Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı açıklamalara da değindi.

“Sayın başkan, gerçeklerin söylenmesinden çok bere”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Muharrir,” Geçtiğimiz günlerde bire bir tahammülsüzlüğün, İstanbul’a yakışmayan tıpkı şiddetin ortasında kaldım. 27 Ekim 2022 Çarşamba günü, önceki olsun dilekleri ile desteklerini bildirme eden tamam vatandaşlarımıza teşekkür ederek hadiseyi kapattım. İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, maatteessüf konuyu kapatmadı. Hadisenin ardından katıldığı programlarda yaşanan meseleye uyuşmaz atıflar yaptı. Şahsım ve mensup olduğum siyasi görüşe aday saldırılarda bulundu. Sayın Başkan, gerçeklerin söylenmesinden haddinden fazla çürük. Sözleriyle, meseleyi kapatmama maatteessüf müsaade etmedi. Bu açıklamayı bu yüzden yapıyorum. Öncelikle kendisinden aklıselim beklerdim. Tıpkı geçmiş olsun mesajı olsa mutlu olurdum. Ego nida edildiğim ayrımsız açılışa gittim. 8 sene YANLIŞSIZ Tümen Memleha İlçe Başkanlığı yapmış, Memleha Uray Başkanlığında 3’üncü yılını işleyen mesul tıpkısı siyasi olarak, kendisi dahil projede emeği bulunanlara teşekkür ettim” dedi.

“İBB’nin illüzyonunu bozmuş olduğum amacıyla kızdırma nöbetine kapıldılar”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Musannif,” Kutuplaştırmanın, nezaketsizliğin, hezel hakkına saygısızlığın tarihe geçecek bire bir formuyla karşılaştım. Dayanma edemeyeceğim hakaretler nedeniyle kendisine söyleyerek alandan ayrıldım. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı momentum vuku bulurken konuşmaya başladı. Beni ajitasyon ile suçladı. Galeyana mevrut olan güruha şahsımı uğur gösterdi. Konuşmasının devamında felaket krizine kapıldığını takkadak kendisine değil, hiç kimseye yakışmayacak ifadelerle, şahsiyet ve nezaketsizlikle saldırıyı namzet kendisine bitmeme ettirdiğini henüz sonraları öğrendim. Kusur etti. Illet bu denli öfkelendiği psikolojinin ve sosyolojinin konusudur. Hekim aynı siyasi kendisine tepkisini anlamaya çalıştım. Açım öncesinde paylaşımlarına baktım. İllüzyonunu bozmuş olduğumu gördüm. Sanırım bu yüzden od nöbetine kapıldılar. Kendisinin 3 buçuk yıllık dönemiyle İBB’nin eski 25 senesini kıyasladığımı argüman etmiş. Müfit, öyle değil. Salondaki tıpkı güruhun Cumhurbaşkanımıza yönelttiği hürmetsizlik üzerine, Cumhurbaşkanımız İBB Başkanıyken çabucak 3 buçuk yılda Memleha’ya yaptıklarından bazılarını söyledim” dedi.

“Yaşanan olay nedeniyle tıpkı eski olsun mesajı olsaydı ihtimal nezaketten bahsedebilirdi”

Başkan Yazıcı,” Sayın İBB Başkanı gerçeklerin söylenmesinden haddinden fazla bertik olmalı ki, Esenyurt’ta katıldığı bire bir programda gine bizi anmış. İstanbul’un sunu batısından, İstanbul’un yer doğusuna edep aktarma etmiş. Yaşanan vaka zımnında bir eski olsun mesajı olsaydı ihtimal nezaketten bahsedebilirdi. Ancak hadiseyi hasis göstermeyi, kibarlık öğretmeyi tercih etmiş. Tekrar hızını alamamış olmalı ve daha bilahare planlı CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı benzeri programda gine bize göndermelerde ve suçlamalarda bulunmuş. Çarkıt İBB Başkanı Sayın Nurettin Sözen’in dahi katıldığı organizasyonda, Tuzla İleri Dirim Bilimsel Tasfiye Tesisinin düzlük tahsisinin ve asıl atmasının Nurettin Sözen döneminde yapıldığını tabir etmiş. Bu konuşmasında hakkı kerhen birlikte olsa konfirmasyon etmiş. Sayın Cumhurbaşkanımıza birlikte teşekkürü esirgememiş. Sayın Başkana hatırlatılmalı, Nurettin Sözen döneminde Memleha arıtmanın gayrimeskûn, o gün İSKİ’nin tıntın neyse odur. İlgililer kayıtlardan bakabilirler. Kuruluş Acun Bankası kredisiyle 1990 yılında ihale edilmiş. 4 yılda takkadak temel kazıları başlamış. O dönemle bağlantısı bu kadar. Tesisin temeli Sayın Cumhurbaşkanımızın Uray Başkanlığı döneminde 28 Kasım 1994’te atılabilmiş. Birinci girişim 31 Teşrinievvel 1998 tarihinde tamamlanarak Cumhuriyetin 75’inci yılına hediye edilmiş. Arıtma Tesisi alanının dönme fotoğraflarında kimin ne düzeyde hisse senedi yaptığı ortadadır. İSKİ faaliyet raporlarından dahi fenomen strateji edilebilir” dedi.

“İBB’nin bu dönemini Nurettin Sözen dönemi ile kıyaslayabiliriz”

Başkan Yazar, Boğaziçi Rumeli Hisarüstü-Mesken Füniküler Hattı açım töreninde Ekrem İmamoğlu’nun Nurettin Sözen’e atıfta bulunmasını değerlendirerek,” İBB Başkanı’nın bahsi sabık akıbet toplantıda Sayın Nurettin Sözen’e atıf yapması siyaseten haddinden fazla kederli. Önce şunun altını tekrar çizeyim. Tuzla İleri Dirim Bilimsel Arıtma Tesisi, fikir ve proje açısından 1990 öncesine, rahmetlik Turgut Özal’a, Sayın Kalıp dönemine kadar uzanan bire bir proje. Sayın Cumhurbaşkanımız eliyle gerçekleştirilen tıpkısı sahne. Nurettin Sözen döneminde neler yapıldığını biliyoruz. Ancak tahsisin o dönemde mi elan evvel mi yapıldığını bilmiyoruz. Bu bilgelik tıngır hazır İBB Başkanı’nın aktardığı, teyide eksikli aynı vukuf. Bunu bilseydim, kendisinin ismini anmayı yeniden üstelik tercih etmezdim. Yığın, Nurettin Sözen döneminden bahsedilmesini tahrik yerine akseptans edebilirdi. Bu yoz benzeri tahrik olurdu. Zira o ahit İstanbul’un ateş dönemidir. CHP’lilerin bile anımsamak istemeyeceği tıpkısı karanlıktır. O gün, ateşlilik, usulsüzlük ve çaresizliktir. Tıpkısı İSKİ yatırımının bahis konusu olduğu tartışmada Nurettin Sözen ve Ergün Göknel döneminin referans yerine gösterilmesi bulunan yönetimin Nurettin Sözen ve Ergün Göknel döneminin ayrımsız devamı olduğunun üstelik ilanıdır. O dönemin kuşkusuz tıpkısı periyot olduğunu çoluk çocuk bilmeyebilir. Amma internetten araştırarak öğrenebilirler. Bilen tek kimesne, o dönemi hatırlamak, anımsatmak istemez. Bu hatırlatmayla Sayın İBB Başkanı, atlaya zıplaya evet de gönülsüz özlük dönemi amacıyla tıpkısı kıyas oluşturmuş oldu. Artık İBB’nin bu dönemini Nurettin Sözen dönemi ile kıyaslayabiliriz. Hakeza giderse dönemin böylecene İstanbul, Nurettin Sözen dönemini dahi mumla arayacak ayla gelebilir” ifadelerini kullandı.

Share: