Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, İstiklal Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi

Şehir Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, İstiklal Caddesi’ndeki esnafı görüşme etti ve vatandaşlarla buluştu.

Beraberindeki heyetle, İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüşü öncesi Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı uğrunda açıklama işleyen İnce, Türkiye’yi yıllardır karış karış gezdiğini söyledi.

Taksim Meydanı’nda kendisini yabancı kadar hissettiğini tamlayan İnce, “Senelerce işçilere 1 Mayıs’ı yasaklayanlar, burayı sığınmacılara teyit etmiş. Bu sorunu çözeceğiz. Sisi ile barıştıysa, yıldırı devleti dediği İsrail ile barıştıysa, Macron’la, Putin’le barıştıysa bunu dahi çözecek. Şam’a nazik elçi atayacak. Sınırlarımızı koruyacak. Masaya oturacak. Degaje konu politikasını metrukiyet edecek. Hukuki statüsüne bakılarak arkalama edilecek, her önüne gelene değil ve anlayışsız çağ politikası yeniden gözden geçirilecek.” diye niteleyerek konuştu.

İnce, Türkiye’nin “defa güzeşte hanı” olmadığını rapor ederek, şöyle bitmeme etti:

“Bu sorunu katiyen çözeceğiz. Hakeza benzeri öz gayrimümkün. Türkiye’de sunma bir iki fotoğrafı Taksim Meydanı’nda çektiriyorum. Hakkari’de, Edirne’de, İzmir’de buradan çok ışık çektiriyorum. Türkiye’nin kalbinde bana uzaylı kabilinden bakıyorlar. Burası benim memleketim, bizim memleketimiz. Türkiye’nin kalbi bura. Arz çok insanın geçtiği düz bura. İşgal edilmiş durumda. Bu sorunu çözeceğiz.”

İnce, açıklamasının peşi sıra Yurt Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever ve beraberindeki partililerle İstiklal Caddesi’nde yürüdü. Gençlerin oturduğu kafeleri musahabe fail İnce, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi ve esnafla dostça etti.

Muharrem İnce, daha sonra İstanbul 17. Bienali’ni ülfet etti. Görevliden yılaşırı üzerine hikmet düzlük İnce, ardından Galata Kulesi’nin altındaki tıpkı çay bahçesinde partililerle çay içti.Share: