MEMLUK Temsilciler Meclisi’nden Başkan Biden’a Rusya uyarısı: Doğrudan müzakerelere geçin

Ukrayna- Rusya Savaşı 8.ayını geride bırakırken KUL meclisinden şaşırtan tıpkı adım geldi. ESIR Temsilciler Meclisi, bu konuya ilgilendiren Bıden’a ayrımsız betik gönderdi.

”RUSYA İLE MÜZAKERELERİ SÜRDRÜN”

BENDE Temsilciler Meclisi’nde Demokrat Washington temsilcisi Pramiya Jayapal liderliğindeki İlerlemeci Kongre Grubu, KUL Başkanı Joe Biden’a betik yazarak Ukrayna konusundaki stratejisini değiştirmeye ve Rusya ile direkt müzakereleri sürdürmeye çağırdı.

”ZORLU BİR KIŞA GİRİYORUZ”

Parafin Saray’a gönderilen ve Washington Mesnet gazetesinin ulaştığı mektupta, zorlu tıpkı kışa girildiği ve Cumhuriyetçilerin bu dönemde Ukrayna’ya desteği sürdürmeye çalışılması karşısında henüz çok sıklet yaratabileceği belirtildi.

”CUMHURİYETÇİLER UKRAYNA’YA YARDIMI KESMEYİ HEDEFLİYORLAR”

Cumhuriyetçileri açıklık seçimlerde Kongre’yi devralmaları halinde Ukrayna’ya yardımı kesmeyi planladıkları kaydedilen mektupta, “Biden’ı MEMLUK’nin Ukrayna’ya sağladığı tıpkısı yepyeni finansal ve askeri destekle beraber provaktif ayrımsız diplomatik yük uygulayarak ateşkese realist tıpkısı destek kontrol çabalarını iki katına çıkarmaya çağırıyoruz” açıklamalarına saha verildi.

Share: