Merak için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola daha çok, Türkiye’de 81 ili geziyor

Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini düşkünlük ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezeceği 40’ıncı diyar yerine Erzurum’a geldi. Erzurum’da etkili Elektrikli Açacak Uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle gelen Studer, İsviçre’de canlı arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini ispat etmek istiyor.

İsviçre’dahi dinamik Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini zül ettiği için aracıyla Türkiye’yi seyran kararı aldı. Elan sonradan Erzurum’birlikte diri Elektrikli Komütatör Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti üstüne öz elektrikli aracı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer, 40’ıncı gezeceği mülk yerine Erzurum’a geldi. Studer, elan önceki 76 büyüklük gezdiğini belirtirken, Türkiye büyüklüğünde güzel benzeri vadi görmediğini anlatım etti. Öte yandan, İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini dahi ispat etmek isteyen Studer, ülkenin yekpare illerinde elektrikli aracını yükleme edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin seçme yerini elektrikli araçla gezmek olabilir”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına kanıtlamak amacıyla Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını belirten Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’de yaşıyorum ve şu anda Türkiye’de tatildeyim. Gezmeyi çok seviyorum ve 76 mevki gezdim. Şu anda buraya geldiğim elektrikli aracımla da 18 talih gezdim. Türkiye’yi gezmem üzere oğlum beni yönlendirdi. Bire Bir da kendi memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla bu arada düşkünlük ettiğim için de bu geziye balkon kararı aldım. Aynı elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye düşkünlük ettim. Hem özlük merakımdan hem üstelik İsviçre’bile elektrikli çevirgeç kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini tanıtlamak üzere geziye çıktım. İsviçre’den çokça takipçim olduğu amacıyla seçme dönme görsünler diyerek toplumsal iletişim araçları hesabımdan da paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çokça domuzuna olduğunu hem da Türkiye’üstelik elektrikli aracın şarj edilebildiğini yayımlamak, Türkiye’de bunu tahsis etmek mümkün” dedi.

“Erzurum, Türkiye’üstelik gezdiğim 40’ıncı yer oldu”

Türkiye’nin seçme yerini gezeceğini ve şu an dahi gezdiği 40’ıncı memleket adına Erzurum’da olduğunu söyleyen Studer, “Icraat var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çok

kolay ayrımsız şekilde yükleme noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre ama hava şartlarına göre değişiyor. Genişlik dağ ihtimal ile 450 kilometre problemsiz şekilde gidebiliyorum. Erzurum, Türkiye’dahi gezdiğim 40’ıncı toprak oldu. Gezimde bayağı ilerledim; yarısı bitti, yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin rastgele yerini başvurmak benim amacıyla haddinden fazla majör; hiçbir yeri atlamadan rastgele yeri gezeceğim. Türkiye gezimde haddinden fazla adamakıllı şeyler yaşadım amma benim dikkatimi çekici 15-25 yaş grubu arası gençler oldu. Burada gençler çok deneyli ve bilinçliler. Herhangi Bir şeyi iptila ediyorlar. Ben de onları aracımla volta attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u hamam buldum bire bir şekilde insanları dahi çok yunak. Hasis doğu insanı çok adamcıl ve değme durumda apotr oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“76 mevki gezdim, Türkiye büyüklüğünde adamakıllı mevki görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti konusunda buraya geldiğini birlikte rapor eden Studer, “Burada Muhammet diyerek bire bir arkadaşım var, bana çokça apotr oldu. oltu kebabı yedim ve çokça beğendim. Erte Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Elan bilahare Erzincan’a gideceğim. 76 mevki gezdim ve banal Türkiye büyüklüğünde domuzuna tıpkı devlet henüz görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde çok yardımcı oldu. Zaten buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Büyük olan Şarki Rum’nun elektrikli araçla gezilebildiğini bürümek”

Türkiye’nin ve Gün Doğusu Rum’nun elektrikli araçla elverişsiz dışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Durmuş ise, ” Şarki Rum Bölgesi’ni elektrikli araçla gezen geçmiş can benim. Halide Bayan’ı da sosyal medya üzerinden strateji ediyordum. Elektrikli vesile ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye davet ettim. Gezisinde ona öncülük etmek istedim ve o de bizi kırmadı buraya, Erzurum’a büyüklüğünde geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek sevgili yaşanmadığı biliniyor. Doğu Küçük Asya’bile elektrikli araçla gezilebildiğini buyurmak ve farkındalık yapmak benim amacımdı. Halide Hatun elektrikli vesait üstünde çokça anaç tıpkı adam, doğrusu kendisi da elektrikli çevirici sürüş eğitmeni adına tecrübeye topluluk durumda. Bu benim hayalimdi, daraç dışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu. – ERZURUM

Share: