Merkep firarda… Ahırdan kaçan “Kadife” kent merkezine indi

Merkep firarda… Ahırdan kaçan “Velur” kent merkezine indi

DÜZCE Düzce’de ahırdan kaçan eşek, kent merkezinde dolaşma attı. İşlek caddelerde eşeği gören vatandaşlar fotoğraf çekerek o anları ölümsüzleştirirken, bazıları dahi üzerine binip dolaşma attı. Bir yurttaş ise eşeğin otomobiline uymazlık vermemesi amacıyla dakikalarca başında bekledi.

Düzce’de sahibinin evinden firar fail karakaçan, şehir merkezine indi. Site merkezinde başıboş gezerek, site turu atan karakaçan, vatandaşların da dikkatini çekti. Şehir turunun peşi sıra Cedidiye Mahallesi’nde beklemeye başlayan uzun kulaklı, herkesin maskotu oldu. Bazen vatandaşlar cep telefonlarıyla foto çekerken, bazıları ise eşeğin üstüne binip volta attı. Zabıta ekipleri, eşeğin sahibinin Ağabey Mahallesi’nde yaşadığını tespit etti.

“Arabanın çamurluğunu yemesinden korktum”

Şehir merkezinde eşeği görüp yanına mevrut It Canlı Temiz, “Bu efsanevi köylerden mevrut türlü. Ben daha önce site merkezinde hiç merkep görmedim. İlk öğün görüyorum. Eşeğin arabamın birlikte olduğunu görünce çamurluğumu yiyor diyerek düşündüm. Eşekler genelde Anadolu arabalarının bakalitlerini yiyor. Onu yiyeceğinden korktuğum için yanına geldim. Bunun sahibini seçmek gerekiyor. Köylerden geliyor benzer. Burada yeşil kayran olmadığı için arabaya saldırabilir, bakaliti yiyebilir. Arabanın çamurluğunu yemesinden korktum” dedi.

Üzerine binip devir attı

Yoldan geçen bire bir yavru, eşeği görünce yanına gelip üstüne çıvmak istedi. Bu esnada arabasını eşekten destek olmak amacıyla bölgeye gelen Kavi Parlak, minik çocuğu üzerine bindirerek volta attırdı. Vatandaşlar birlikte hatırat fotoğrafı çektirdi. Eşeğin sahibi olduğu belirlenen karı ise zabıta ekiplerince bölgeye getirildi. İsminin “Velur” olduğu öğrenilen merkep, sahibine teslim edildi.Share: