Mersin Ağacı Büyükşehir, Kentin 3. Kanalize Kavşağını Açtı: Trafikte Bekleme Süresi Kısalacak

Sazak Büyükşehir Belediyesi Yol Imal Hizmet ve Tamirat Dairesi ekipleri, 3. Mekân Yolu’ndaki çalışmalar kapsamında 3. kanalize kavşağı tamamlayarak trafiğe açtı. Araçlar üzere üç ayrımlı kulvardan manipülasyon eden kanalize ağız sebebiyle gidiş geliş ışığında bekleme süresi kısalırken anahtar yoğunluğu de azalacak.

Nöbet Imal Bakım ve Tamir Dairesi Başkanlığı ekiplerinin 3. Yer Yolu üstünde kademeli adına sürdürdüğü kat aranjman, yenileme ve iyileştirme çalışmaları bitmeme ediyor. İhtiyaca bakarak aşamalı namına yapılan çalışmalar çerçevesinde ağırbaşlı olan kavşaklardan 3. Kasaba Yolu’nu 20. Cadde’ye bağlayan dönel gaga yapılan düzenleme ile kanalize kenar haline getirildi.

TRAFİK IŞIĞINDA BEKLEME SÜRESİ AZALACAK

Araçların düzlük istikamette, sağa ve sola dönüşlerinde üç ayrımlı kulvardan yönlendirme işleyen dudak çalışması yardımıyla araçların gidiş geliş ışığında bekleme süresi azalırken, komütatör yoğunluğunun bile miminuma indirilmesi sağlanmış olacak. Kavşak, depremlerin peşi sıra göçle mütezayit Mersin Ağacı nüfusu zımnında oluşan ekstra gidiş geliş yoğunluğunun dahi azalmasına katkı sunacak. Bisiklet kullanıcılarının bile konforlu ve emniyetli tıpkı sürüş sağlaması için bisiklet yolunun yapıldığı kavşakta, 2 bin 300 ton asfalt dökümü, bin 800 metre bile bordür çalışması tamamlandı.

Kat Yapım Bakım ve Tamir Dairesi Başkanlığı’nda İnşaat Mühendisi ve yapımı tamamlanan kavşağın kontrolörü olan Süleyman Tufan Zihayat, hemzemin kanalize kavşağın özelliklerini anlatarak, “Hemzemin kanalize kavşak modeli hem sağa dönüşlerde hem sola dönüşlerde hem bile vadi istikamette araçların henüz az bekleme süreleriyle daha konforlu seyahat etmelerini amaçlayan bire bir gaga modelimizdir” dedi.

Tüvana, kavşağın trafiğin yoğunluğunu azaltacağını birlikte aktararak, şöyle devam etti:

“Burası 3. Kasaba Yolu istikametini 20. Cadde’ye bağlayan kavşağımızdır. Gördüğünüz üzere sıradan ağır trafik akışı olan tıpkı dudak. 3. Mekân Yolu’nda 3. kavşağımız. Kanalize gaga yapmamızın sebebi; sürücülerin olabildiğince konforlu ve tehlikesiz yolculuk etmelerini amaçlıyoruz. Bu sayede Mersin Ağacı halkı ve başımıza gelen zelzele felaketinden âlem Mersin’e gelen misafirlerimizin daha gücük sürede ve daha sakıncasız bire bir şekilde seyahat etmelerini amaçlıyoruz.”

Share: