Mersin Ağacı haberleri! Mersin’deki davet merkezi üzerinden Almanları dolandırdıkları iddiasıyla 12 kuşkulu tutuklandı

Almanya’da ikamet eden Almanları, Mersin Ağacı’da kurdukları çağrı merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli olarak tanıtarak dolandırdıkları iddiasıyla yakalanan 31 şüpheliden 12’si tutuklandı.

Güven Genel Müdürlüğü Güvenlik Kat Başkanlığı ile Sazak İl Itimat Müdürlüğü ekiplerince 1 Ekim’bile Mersin Ağacı merkezli İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’da düzenlenen ameliyat kapsamında 1 kişinin daha yakalanmasıyla teftiş sayısı 31’e yükseldi.

Mersin’üstelik davet merkezi kurarak Almanya’daki nemli Alman vatandaşları dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 31 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye atıf edilen şüphelilerden, aralarında yanlışlık örgütü sergerde ve yöneticilerinin de bulunduğu 12 çirkin çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Zanlılardan 1’i ev hapsi, 10’u adli kontrolle, 8’i birlikte savcılıkça başıboş bırakıldı.

500 milyon liralık değerindeki taşınmaza umum konuldu

Operasyonda şüphelilerin aile ve hisse senedi yerlerinde yapılan aramada, 500 bin lira, 800 bin liralık değerinde altın ve süs eşyası, 11 kol saati, 21 dizüstü bilgisayar, 47 el telefonu, 2 ruhsatsız tabanca, tıpkısı şarjör, 51 fişek ele geçirildi.

Ayrıca suçtan elde edilen gelirle erbap olunduğu belirlenen yaklaşık değeri 500 milyon liralık olan 100 arsa, iş yeri ve konut tapusu ile 26 araca halk konuldu.

Almanya’da tevakkuf eden Almanları, Mersin Ağacı’dahi kurdukları çağrı merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli yerine tanıtarak dolandırdıkları iddia edilen şüphelilerin yakalanmasına müteveccih 1 Ekim’de planlı operasyonda, Mersin, İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’da 30 karanlık yakalanmıştı.

Share: