Mersin’de 200 milyon TL’lik yerey ile vurgun girişimi polise takıldı

Mersin Ağacı’de 200 milyon TL’lik yerey ile hastalıklı girişimi polise takıldı

MERSİN – Mersin polisi meydan değeri 200 milyon liralık olan başkasına ait bir araziyi müteahhite 400 bin Euro ve 2 milyon TL ön ödeme alarak itmam karşılığı satmak talip şüpheliler yakaladı.

Alınan bilgiye bakarak, İl Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Büro Ayyarlık Departman Amirliği ekipleri, yüklenici Y.B.’yi dızlamak isteyen şahıslarla ile ilişkin çalışma yaptı. Polisin çalışmasında kent merkezinde ortalık değeri yaklaşık 200 milyon TL olan araziyi yetersiz dışında diri sahibinin bilgisi dışında yapmacıklı vekalet düzenleyerek müteahhite tekmil karşılığı vermeye çalışarak pey akçesi 400 bin Euro ile 2 milyon TL talip 3 aynasız tespit edildi. Belirleme edilen şüphelilerin otel, kâtibiadil ve tapudaki güvenlik alıcı kayıtları da ortaya daha çok. Belirleme edilen şahıslardan H.Ş., A.Ç. ve proses içerisinde kendini apayrı biri yerine tanıtan cins kimliği A.B. olduğu ortaya çıkan münasebetsiz yakalandı.

Polisin operasyonu ile yakalanan şüpheliler için adli işlem başlatılırken, müteahhitin yaklaşık 10 milyon teklik dolandırılmasına engel olunduğu öğrenildi.

Share: