Meteorolojiden bora uyarısı! Listede İstanbul karışma bir nice şehir var

İstanbul’da günlerdir beklenen yağmurun bire bir nev gelmemesi, vatandaşların gelgel durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla paylaşılan 5 günlük çekicilik oranlama raporu şişman rabıta gördü. Raporda, başta İstanbul doğmak üzere birçok devlet için boğanak yağmur uyarısında bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Meteoroloji’den yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak, gelgel sıcaklığında kebir bir ayrı ayrı beklenmiyor. Çekicilik sıcaklığı alelumum zaman normalleri civarında, doğu bölgelerde düzlük düz sezon normalleri üstünde seyredeceği hesap ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde garp ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, ara sıra ölçülü kuvvette esmesi bekleniyor. Hava Bilgisi, sağanak yağışın beklendiği kentlerle ait detayları de açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu akşam geçmiş saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın cenup ve maşrık, Sakarya’nın güney, Ankara’nın yıldız ve gün batısı, Çankırı’nın günindi ilçelerinde yerel akva olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu üstelik iptila ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde bora yağış, ilişki gününden itibaren aktif olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’bile etken olacağı zaman ise pazartesi yerine kaydedildi. Vatandaşların dominant ve akarsu baskınlarına alın da tetik olması uyarısında bulunuldu.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günce albeni hesap pusulası raporu:Share: