Meteorolojiden, Gün Doğusu Karadeniz için akva yağmur, Maşrık Anadolu’ya sıkıntı uyarısı

Doğu Karadeniz kıyılarında sağlam bora yağış, Şarki Anadolu’nun gün doğusu su için bile kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, cumartesi günü Gün Doğusu Karadeniz’üstelik beklenen sağanak ve vadi düz gök patırtılı sağanağın Giresun ve Trabzon çevrelerinde domestik yerine kuvvetli (21-50 kg/m2) Rize çevreleri ile Artvin’in kenar kesimlerinde meydan saha haddinden fazla sağlam (40-75 kg/m2) olacağı tutum ediliyor.

Sel, seylap, sebep, bodur mütemadi kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın titiz ve müdebbir olunması gerekiyor.

Doğu Anadolu’nun doğusunda sağlam rüzgar ve fırtına

Tahminlere göre, ferda sabahleyin saatlerinden sonraları rüzgarın Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş ve Hakkari’nin güneyinde akva (50- 70 km/saat) ve yer düz bodur süreli fırtına (70-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ağaç ve fidan devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Share: