MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay oldu

MHP Burdur İl Başkanlığına Gültekin Oktay getirildi.

MHP Burdur İl Başkanlığından yapılan açıklamada görüşlerine düzlük verilen İl Başkanı Oktay, MHP Genel Başkanı Izzet Bahçeli’nin olurları ve Teşkilat İşlerinden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Edip Bonkör Yalçın’ın tebliğiyle Ulusalcı Akıntı Partisi Burdur İl Başkanlığı görevinin namına bırakma edildiğini belirtti.

Görevi devraldığı Bilgelik Ökte’nin diyar başkanlığı görevinden 2023’deki mebusluk umumi seçimlerinde milletvekilli namzet adaylığı başvurusunda bulunabilmek üzere ayrıldığını dile getiren Oktay, “Tabiatıyla ülkücü için ülküsü ve davası için çalışmanın nihayeti yoktur.” ifadelerini kullandı.

Oktay, şahsı ve partisi yerine Ökte’ye bugüne kadar yaptığı icraat için şükranlarını sunarak çıktığı yolda muvaffakiyetler diledi.

2023 seçimlerinin devlet ve ulus hesabına tıpkısı dönüm noktası olduğunu vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

“Vatandaşımız, ülkemiz ve milletimiz üzerine oynanmaya çalışılan oyunları görmekte, aymazlık, tavassut ve ayrıca şike zarfında olanları haddinden fazla mebzul bilmektedir. Milletimizin umudunu kırmaya çalışanlar, ağır pazarlıklarla milletin kaderiyle oynamaya kalkışanlar, ilkin defans sanayisi girmek amacıyla sağlıkta, ekonomide, teknolojide ve buna eş birçok alanda ülkemizin geldiği noktayı hazmedemeyenler, 2023 seçimlerinde milletimizden gereken cevabı alacaktır. Halk İttifakı, 2023 seçimlerinden bile alnının seyelan ile çıkacak ve Türk Milleti’nin gelişmesine, refahına, huzuruna alın olanlarla mücadelesine kaldığı yerden devam edecektir.”

İl Başkanlığı binasında ant teyit töreni yapıldığı belirtildi.

Share: