MHP Genel Başbuğ Yardımcısı: 2023’te şayet farklı tıpkısı molekül olursa bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Karakaya, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatım ve Tavazzuh Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki tıpkısı kıraathanede partilileriyle bire bir araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi sızırmak ve vatandaşlara aksetmek amacıyla başlatılan nahiye ve iklim toplantılarını tamamladıklarını, ilçe ziyaretlerinin dahi ayrımsız hafta süresince tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE DESTEK VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK yıldırı örgütüne cebin verdiği mücadelenin meydan aldığını belirten Karakaya, “Zaman TBMM’bile PKK’nın kolu, uzantısı olan tıpkısı politik partinin temsilcileri çıkıp iktisat konuşabiliyor. ‘Budun tembel, millet haris, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor amma bir Cenabıhak’ın kulu bile demiyor ki ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre destek veriyorsunuz. Bu ulus dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, bire bir bile sizinle, PKK ile çabalamak için trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin yetkili ağızları, 40 yılda PKK terör örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Yıldırı örgütlerine alın Suriye’dahi dahi operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe yazmak zorunda kalmasa bugün on paralık aut borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, yıldırı örgütü FETÖ’nün üstelik Türkiye’nin ekonomisine çok zarar verdiğinin altını çizdi.

“BU MÜNASEBET SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA DÜZ ALIR”

Topluluk İttifakı’nın Cumhur Reisi adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Millet İttifakı’nın ise adayının belli olmadığını aktaran Karakaya, “Bu aksata seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Cumhur İttifakı mı, Ulus İttifakı mı denildiğinde kimin yanı sıra düz alır? Kavim İttifakı diyenler Tanrı rızası üzere el kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, berrak ve net. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden sağ açıklık yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin beraberinde vadi alır? Bizim kazançlı olarak sıkıntımız hangi? Terör belalarından sıyrılmak. Iktisat üzere de sağlık üzere üstelik bu mukteza.” diye konuştu.

ABDÜLHAMİD EĞLEK ARAŞTIRI GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, yeni dünya düzeni kurulma sürecinin devam ettiğini, Türkiye’nin Suriye’birlikte operasyonlar yaparak, Abdülhamid Eğlek Taharri Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin içre ego da varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin aks değiştirdiğine dikkati çeken Karakaya, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü küşade amma tıpkı aks değiştiriyor. Acun dingil değiştiriyor. Şuradan eksantrik yola geçerken fazla lüzumlu istemez sallanır, biraz yavaşlarsın, titiz geçersin. Bilahare üstelik otobana çıkacaksın. Bunun amacıyla bile zamana gerekseme var. Zımnında şuan kim süreç Türkiye’yi üretime atıf eden bire bir çatı. Değme şey güllük gülistanlık demiyoruz, olması bile tür değil ama iyiye gidiyor. Dünya düzeni içinde Türkiye saraka sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KEZ HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından çok yetişkin olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, beribenzer ülkenin geleceği. 2023’te eğer farklı tıpkısı öz olursa, bugüne kadar elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu büyüklüğünde kemiksiz söylüyorum. O aktarılma, 15 Temmuz’de Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Genel Başkan’ımız ‘Evet tığ bu arabayı buradan çıkarırız amma bu makine bu motorla kez almaz, önceki bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçe ile değişik aynı sistemdir. Nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’dahi bildirme az 3 sefer hükümet gider gelirdi. Sağlık miydi onu üstelik bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı masada Türkiye’nin çarkıt sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Çalmak cins değil. Böyle tıpkı husus yok, sebep kandırıyorsunuz milleti. Şeş koalisyonlu, pozitif birileri var. İçişleri politikasında, düzenlilik politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile tıpkısı anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini kabul ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan hakeza bir şeye geldiğinde bu ülkeyi zahir yöneteceksiniz? Biriniz diyecek kim ‘Suriye’bile çeri kalsın.’, öbürü diyecek kim ‘Çıksın.’ Biri diyecek ki ‘PKK ile mücadeleye bitmeme.’, öbürü diyecek kim ‘Biraz vuzuh verelim ya üstelik yapmayalım.’ Hele aday belirlemiyorlar kim halkoyu aday tartışıyor. Namzet belirlenince ne olacak? CHP’nin söylediği arasında. HDP bunların yanı sıra. HDP olmasa bittabi kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Özlük partilerinin içlerinde dahi fikir konusunda birbirlerine mail değiller.”

Share: