MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, Kayseri’de basın toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Genel Komutan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Bize göre zilletin hep cazibe ve programı, CHP olsun, İP olsun, gayrı siyasi partiler olsun kendilerine ilişkin olmayan bire bir gündemle ve antrparantez kendilerine servis edilen bir çerçevede şekilleniyor. Nedeniyle şu anne büyüklüğünde birlikte zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diye belli başlı aynı talimatın gelmediğini söylemek geçişsiz.” dedi.

Özdemir, Kayseri’de tıpkı düğün salonunda düzenlediği matbuat toplantısında, MHP Genel Başkanı Büyüklük Bahçeli’nin 18 Ilkgüz Ilişki haset Kayseri’dahi düzenleyeceği mitinge vatandaşları çağırma etti.

Miting programı amacıyla 1 aydır sorun arkadaşlarının ceht gösterdiğini anlatan Özdemir, “Edindiğimiz izlenim ve gözlem odur ki Kayseri, Cenabıhak müsaade verirse, iş haset ihtimal birlikte demokrasi tarihimizde, sadece Kayseri’nin değil, Türkiye’nin gördüğü yeryüzü hareketli ve bildirme açık kapsamlı mitinge karı sahipliği yapacaktır. Bunun heyecanını şimdiden yaşıyoruz.” dedi.

Özdemir, 2023 seçimlerine zat öğür izan ve disiplinleri çerçevesinde hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı haricindeki politik partiler, içerisine düştükleri inme durumu karşısında, Türk milletine ve Türkiye’ye müteveccih gelişigüzel çekim, proje sunamazken ve üste bu seçimler eskimemiş hükümet sistemimize bakarak bir zamanda mebusluk genel seçimleriyle bu arada cumhurbaşkanlığı seçimini de ihtiva edeceğinden mütevellit, elan cumhurbaşkanlığı adayını de belirleyememişlerdir. İttifakla müteallik özlük bünyelerinde ne politik partilerin olup olmadığıyla kim, burada alelhusus PKK terör örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin varlığı topluluk nazarında aleni benzeri şekilde bilinirken, HDP’nin varlığını dahi itiraf edemeyenlerin cumhurbaşkanı adayını belirlemekte üstelik zorlandığını, başkaca belirleyemediğini bile tabir etmemiz geçişsiz. Bize bakarak zilletin hep plan ve programı, CHP olsun, İP olsun, özge siyasal partiler olsun kendilerine ilgili olmayan bir gündemle ve hassaten kendilerine servis edilen aynı çerçevede şekilleniyor. Dolayısıyla şu anne kadar üstelik zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diye belli başlı tıpkısı talimatın gelmediğini anlatmak geçişsiz. Bizim Türk milletine çağrımız çıplak ve nettir. ‘Çağrım sana’ diyerek, Ulusalcı Cereyan Partisi adayının muhtemelen olduğu, bunun da Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğu ve kararının üstelik net olduğu, bu kararının dahi Türkiye ve Türk milleti olduğu iradesini paylaşmıştır.”

Programda, MHP Kayseri Mebus Ölümsüz Ersoy ve MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak bile danışma yaptı.

Share: