MHP heyeti Bingöl’de “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Bingöl’ün Canlı ilçesinde MHP milletvekillerinin oluşturduğu heyet marifetiyle, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Tefhim ve Tenvirat” toplantısı yapıldı.

MHP Mersin Ağacı milletvekilleri Olcay Kılavuz, Kalımlı Şimşek ve MYK üyeleri “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Ilam ve Işıklandırma Toplantıları” kapsamında Martir Polis Hakan Akdere Ekin Merkezi’nde planlı programda, şehit yakınları, sivil topluluk kuruluşlarının üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarla tıpkı araya geldi.

Öncü, toplantıda, programlardaki amaçlarının insanların arzu ve taleplerini kadar ederek ait makamlara sunmak olduğunu söyledi.

Bingöl’ün haddinden fazla özel bir site olduğunu anlatım fail Kılavuz Gemisi, kentte çokça huzurlu benzeri ortamı gördüklerini belirtti. Yordam, şöyle devam etti:

“Düzgün değildir, Cumhuriyet’imizin 100. sene dönümüne çok beş altı tıpkı müddet kaldı. Dolayısıyla tıpkı taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o başka askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş. Daim küstah, alçakça Türkiye’yi tahrik ediyor ve sabrımızı zorluyorlar. Suriye ve Irak’ın içerisinde cenk ve çatışmalar var. Orada bile terör koridoru fethetmek istiyorlar. Ama şükürler olsun Türk ordusu, yiğit askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız çok olağanüstü mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere fırsat vermiyor. Bire Bir zamanda içimizde dahi uzantıları var. Türk devletinin ve milletinin bu mücadelesinde huzursuz olanlar var.”

Kalımlı Şimşek dahi Türkiye’nin bölgenin sunu dallı güllü ülkesi olduğunu anlattı. Emeklilikte yaşa takılanlar sorununun yılbaşından geçmiş çözüleceğini kaydeden Balkır, “Emeklimizin bile memurumuzun dahi işçimizin da köylümüzün dahi korucumuzun de askerimizin da polisimizin de bu memleketin beherglas evladının yüzünü güldüreceğiz. Topluluk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ilgili sorunları çözecek Allah’ın izniyle. Bu milletin seçme sorunun çözecek ferman var.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, MHP MYK üyeleri Alper Yiğitlik, Eyyüp Gönültaş, Muhammed Köse ve MHP İl Başkanı Nurettin Varol vadi aldı.

Programından peşi sıra ilçede türlü ziyaretlerde bulunuldu.???????Share: