MHP’Lİ YILDIRIM: EKONOMİNİN PROBLEMİNİ ÇÖZECEK TOPLULUK İTTİFAKIDIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Saika, “Ekonominin, enflasyonun ve sahn pahalılığının problemini çözecek Halk İttifakıdır, Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

MHP’nin ‘Adım Hamle 2023 Köyüm Benim’ Toplantıları sürüyor. Bu kapsamda MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yaşar Sebep ve beraberindeki heyet Elazığ’a geldi. 3 periyot boyunca 17 ayrımlı adreste bitmeme edecek olan toplantılarda vatandaşlarla bire bir araya gelinerek sevgili ve talepleri dinlenecek. Merkeze kapalı Poyraz köyünde muhtar ve vatandaşlarla aynı araya mevrut Genel Başbuğ Yardımcısı Yaşar Yıldırım burada açıklamalarda bulundu.

‘EKONOMİNİN PROBLEMİNİ HALK İTTİFAKI ÇÖZECEK’

Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Sebep, serencam 40 yılın genişlik iri enflasyonunun ortaya çıkmasıyla sahn pahalılığının başladığını belirterek şunları söyledi:

“Bu Türkiye’yi yönetenlerin beceriksizliğinden yahut yeteneksizliğinden değil, bu dünyadaki bizim kontrolümüzün dışında gelişen hadiseler bizi buraya getirdi. Bunlar çözülecek mi? Çözülecek elhamdülillah. Haziran ayından beri kilolu şekilde memurumuza, emeklimize enflasyona bakarak remiks verildi. Bu sene Türkiye çiftçisinin ilk kez ben fiyatları beğendiğini, akseptans ettiğini gördüm. Allah talih ederse Aralık’tan itibaren birlikte inşallah şişkinlik aşağıya akıllıca çekilecek, asgari ücrete birlikte para şişkinliği oranında bindirim gelecek, memura birlikte emeklimize birlikte gerekli iyileştirmeler yapılacak. Bunlar düzelir ama politika yapıyoruz ölçüm edersiniz kim siyasette bunlar kullanılır. Bunu hep beraber gördük. Eş ayının 15’inde bağırır Kılıçdaroğlu. evet efendim domatesin kilosu 15 liralık 20 lira, salata birçok lira biliyor musunuz? Ocak ayının 15’i diz boyu kar var, vaktiyle ocak ayında domates mi olurdu? Amma demincek karşılık yarar, sandığı getirin, yönetemiyorsunuz seçime gidelim. Takiben bile o domatesi ucuza yapım edileceğini söylemez. Kavala münasebet içeride, Demirtaş niçin çıkmıyor? Dirimlik laf oraya, dolana dolana iktisat kullanılır. Yurttaş çöpten besleniyor diye ajitasyon yapılır amma ana meseleye sağlık. Oranın anne meselesi de Kavala’yı ve Demirtaş’ı dâhilen tart. Ekonominin, enflasyonun, hanay pahalılığının problemini çözecek Halk İttifakıdır, Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bizim endişemiz şu; Türkiye Büyük Ulus Meclisi’ndeki partilerin hepsi ülkeye hizmet için kurulmuştur, ayrımsız tanesi dış; HDP’nin öyle benzeri derdi yoktur o PKK’nın partisidir, Türkiye’yi istisna etmek üzere kurmuşlardır. HDP’yi anladık o PKK’nın partisi. PKK’nın gayesi hangi? Türkiye’yi şerh, bozma, onu biliyoruz ama Cumhuriyet Ahali Partisi’nin, İYİ Parti’nin, PKK’nın partisinin arkasında hangi işi var. Biri Atatürk’ün partisi, biri de kendini bildirme bol milliyetçiliği olduğunu sav edenin kurduğu parti. 200 gönül ile kurdu 180 güç gitti. Şimdi arzumuz şu; önümüzde dahi aynı seçme var ve bu seçimde üstelik tıpkısı karar vereceğiz. Bizim adayımız muhtemelen, kararımız nettir. Sizden istediğimiz önümüzdeki seçimlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek istiyoruz, Cumhur İttifakına destek istiyoruz.”

Share: