MHP’nin seçme hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahi Yalman, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Milletvekili Umumi Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı kayıtlı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün vergi edileceği 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Mebus Genel Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bütün politik birikim ve imkanlarını galebe hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye amacıyla önemine değinerek, Türkiye’nin bundan sonra küresel ve lehçe aynı oyuncu olduğunu vurgulayan MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yalçın, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin kâin ateş parçası konumu ve özgür aut yöntem hamleleri dolayısıyla bütünlüğümüze ve bekamıza dönük çöz ve dış tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dayalı Topluluk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması aynı fukaralık olmuştur. O bakımdan MHP, rastgele seçim döneminden henüz büyük heyecan ve coşkuyla, daha kavi tıpkısı imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Teşrinievvel’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Ahbapça Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Dik, düz çalışmalarını köylere kadar genişleterek, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Halk İttifakına eşkal veren milli iradeyi cıvıl cıvıl burulmak ve milyonları kendilerine katılmaya kamçılamak için kullanılmamış küşade albeni toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sert, “Bu çerçevede, 16 Ekim 2022 tarihinde, Konya ilimiz forma gelmek üzere Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta mülk teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ekim 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz form görünmek üzere Yardımcı, Denizli, Işıklı ve Muğla devlet teşkilatlarımızın ve eren vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akıllıcasına, Aday Mahsus, Karar Net’ temalı ayan gelgel toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: