Minik Elif bir yıldır kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedelere bağışladı

Yalova’da 5. dershane öğrencisi 11 yaşındaki Elif Okur, kestirmece 1 yıldır kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedeler amacıyla bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 10 ilde yaşanan yıkımlar sonrasında bölgeye yardımlar bitmeme ediyor. Yalova’da arkalama kampanyasına destek veren kişilerden birisi da Günahsızlık Çam Ortaokulu 5. dershane öğrencisi Elif Okuyucu oldu. Elif, kısaca 1 yıl boyunca kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedeler için kararsızlık etmeden affeylemek istedi. Durumu ailesine bildiren Elif, kumbarasını açarak sâdır nukut ve harçlıklarını birleştirdi ve annesiyle bankanın yoluna koyuldu. AFAD hesaplarına parayı yatıran Elif Okur, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu parayı tahminî 1 senedir biriktiriyordum. Cemaziyelevvel kapının girişindeki kumbaramı ayırt ettim. Bu paraya daha çok depremzedelerin ihtiyacı olduğunu anladığımda bunu affeylemek istedim. Bu parayı bağışlarken üzülmedim çünkü onların artık ihtiyacı var” dedi.

Çocuğunun duygulu davranışından dolayı bahtiyar olduklarını anlatan temel Sevcan Kari ise “Haddinden Fazla alım duydum. Hakeza merhametli tıpkı bala yetiştirdiğim amacıyla mutlu oldum. Umarım herkese benzer olur. Allah herkesin yardımcısı olsun, önceki olsun” ifadesini kullandı. – YALOVA

Share: