Muğla’da üniversite öğrencilerine dinleti

Muğla’nın Reze ilçesi Kötekli mahallesinde üniversite öğrencilerine Muğla Büyükşehir Belediyesi yoluyla Manuş Baba konseri düzenlendi. Öğrencilerle alay malay konseri dinleyen Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Osman Gürün ve Reze Şehremini Bahattin Gümüş öğrencilere seslenme etti.

Öğrencilerle tıpkısı araya mevrut ve öğrencilerin mutluluğuna eş olan Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün, konser dolayısıyla toplanan kalabalığa seslenme etti. Komutan Gürün, birlik öğrencilere ‘kıvrak geldiniz’ diye niteleyerek başladığı konuşmasında öğrencilerin kendilerini mebzul yetiştirmesini tavsiye etti. Başbuğ Gürün, “Eğlenmeye ihtiyacımız var zira gerçekten pres şartlarda burada okuyorsunuz. Muhtelif problemleriniz var amma bunlardan yılmak bulunmayan. Seçkin şeye rağmen bahtiyar olmayı ve ümitli olmayı bilmemiz geçişsiz. Umudumuzu tek ahit kırmamız lazım. Hele Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılına önceden. Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılının kahramanları sizler olacaksınız. Mütenevvi teessürat olanaklı, alınan kararlar sizleri zora sokabilir ama. Yılmayacağız. Yıpranmamış benzeri 100 yıla az kaldı ve o 100 sene sizin 100 yılınız olacak” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Sim ise “Eskimemiş tedrisat yılında Muğla’mıza hepiniz esaslı geldiniz. Pandemi nedeni ile bir araya gelemiyorduk. Bizler sizleri özledik. Sizler da bizleri özlediniz. Muğla Büyükşehir Belediyemiz dahi esen olsun böyle ayrımsız konser düzenledi. Sizler bizim birer evladımızsınız daha çok hepiniz bizim hemşerimizsiniz. Büyükşehir Belediyemize bizlerle sizi buluşturduğu üzere teşekkürname ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sanatkâr Manuş Ata şarkılarıyla darülfünun öğrencileri ilkin gelmek üzere konsere gelenleri eğlendirdi. – MUĞLA

Share: