Muğlalı mermercilerin sarsıntı seferberliği bitmeme ediyor

Muğla’da ve Türkiye’dahi yaşanan kıran olaylarında kamu hisse senedi makinelerinin yanında âdem gücü ve maddesel müzaheret amacıyla seferber olan Muğlalı mermerciler Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası bölgeye hem açkı materyal, hem üstelik insancasına yardımlarını sürdürüyorlar.

Muğla Valisi Orhan Gödeş, sarsıntı bölgesinin ihtiyaçlarına göre yapılacak yardımlar ve Muğla’da misafir edilen depremzede vatandaşlara sunulacak hizmetlerin eş güdümlü edilmesi için Muğla Mermerciler Derneği Umumi Heyet üyeleri ile aynı araya geldi.

11 ili etkileyen depremlerin yaralarının şevket, kavim halk ele aceleten sarılması üzere tamlık Türkiye’birlikte başlayan yardım seferberliğine Muğla’da seçme kesimin balaban bindi ve ulama sağladığı ifade edildi. Muğlalı Mermercilerin evvel andan itibaren seferber oldukları, insanca yardımların yanında kontrol kurtarma faaliyetlerine bindi olma üzere bölgeye çok sayıda gelişim makinesi atıf edildiği belirtildi.

Muğla Valiliği koordinesinde; amme çekicilik ve kuruluşlarının, belediyelerin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin, patika odalarının, sivil cemiyet kuruluşlarının, hareket insanlarının ve gönüllülerin hem afet bölgesine hem bile Muğla’da misafir edilen depremzede vatandaşlar amacıyla çalışmalarını özveriyle, sakır sakır sürdürdüğü belirtildi.

Bölgenin rüçhan ihtiyacı olan arık gıda, kışlık don, ısıtıcı, hıfzıssıhha malzemelerinin beraberinde; taşımalık, seyyah wc/cağ, yakacak ve aktif mutfak kadar vasıta gereçlerin temin edilerek, bölgeye ulaştırılmaya bitmeme ettiğini belirten Muğla Valisi Orhan Şişman, “Devletimizin imkanları, vatandaşlarımızın ve iyicil iş insanlarımızın desteği ile yardımlarımızı bölgeye ulaştırıyoruz” dedi.

Ilbay Orhan Şişman depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını buyurmak, ihtiyaçlarını girmek için yardımların bitmeme etmesi gerektiğini belirtti. Vali Yağlı, “Zelzele sürecinde Yaşanan depremlerin yaralarını eksiltmek için ilimizde Valiliğimiz koordinesinde başlatılan müzaheret toplama çalışmalarının geçmiş günden bu yana lüzumlu nakdi gerekse da ayni doğmak amacıyla desteklerini nakıs etmeyen mermercilerimize teşekkürname ediyorum” dedi.

Valilik 75. Yıl derinti salonunda planlı toplantıya; Vali Orhan Şişman’nın yanında, İl Cingöz Komutanı Tuğgeneral Ulu Gemalmaz, İl Güvenlik Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Muğla Mermerciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Umumi Heyet üyeleri Hacı Gürçek, Erkan Kıvılcım, Mehmet Sungur, Yaşamış Koçar, Erbil Özdemir, Mualla Arslan ve Uca Koç katıldı. – MUĞLA

Share: