Müjdeyi Reisicumhur Erdoğan verecek! Nazır Murat Kurum’dan toplumsal ev açıklaması geldi

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Çekicilik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yoluyla yapımı bitmeme fail Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR SAVA VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda kâin Bakan Kasıt Çalım, aheste sosyal konut talebi karşısında Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik balaban sosyal konutlarını yaptıklarını söyleyerek mail zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal basamak sorunu ile ilgili yeni tıpkısı beşaret vereceğini duyurdu. Bakan Çalım, Ilkgüz kocaoğlan itibariyle yeni tıpkı ev atılımının başlayacağını dahi tabir ederek, “Içtimai Ev talebi, bugüne büyüklüğünde ihtimal Cumhuriyet tarihinin bildirme büyük toplumsal konutlarını yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle zaman akşam detaylarını vereceğimiz, Ilkgüz ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde mecmu Türkiye’mizle paylaşacağı tıpkısı projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet tarihinin sunu iri toplumsal hane projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada etkin esnafım çabucak genişlik mail alanda barınma ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde bakir benzeri sanayi sitesi projesi car edeceklerini üstelik açıklanan Vekil Maksat Alım, “Henüz erinçli bire bir şekilde üretimini yapacak. Şehrin içre eksik endüstri alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Esasen Ağustos ayında bilcümle Türkiye’dahi car edeceğimiz uran sitesi projemiz olacak. İşte haddizatında örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi hazne arazisiydi. Tembel ayrımsız araziydi. Bu arazide uray başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz yaşıt ayrımsız himmet yaptı. Bize, bu hazine arazisinin uygun bedellerle verilmesi talep edildi. Tığ de burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere akla yatkın şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delicesine ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyici Türkiye’nin bu hedefine arz yerinde, yeryüzü mail şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Delice, “Biz büyükşehir adına, genel sekreterimiz, ilgilendiren belediye başkanlarımız, bugün Şahinbey, Şehitkamil, Nizip uray başkanlarımız burada tümce yerli kalkınmanın mimarı. 94’da İstanbul’bile Cumhurbaşkanımızın attığı yavru, Gaziantep’te iri evcil ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu alay malay başarmanın gücü kuvveti üzere seçme birinize teşekkür ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada bir çalışma var, burada ayrımsız düzentileme var karşı teri var biz işçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız biz mutluyuz alay malay başaracağız. Gaziantep modelini ayrımsız yengi modeline, bire bir Türkiye modeline, bire bir acun modeline alay malay dönüştüreceğiz” diye konuştu.Share: