Muşspor ertelenen maçın hazırlıklarına başladı

Muş’ta pahal hava şartları ve Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut deprem felaketi nedeniyle ertelen Muşspor ve Bursa Saika Spor maçının tarihi netleşti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Kütle 3. Grupta uğraş fail Muşspor’un 5 Gücük Ay 2023 tarihinde oynaması gereken Bursa Sebep Spor maçı hırçın hava raporu ve sonrasında yaşanan Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntı zımnında ertelenmişti. Liglerin ertelenmesi ve münasebetsiz hava durumu dolayısıyla Trabzon’de bir süre dinlenme kampı fail Muşspor, eski zaman geldiği Muş’ta erteleme maçının hazırlıklarına başladı.

28 Şubat 2023 Salı günü öz evinde karşılaşacağı Bursa Saika Spor maçının hazırlıklarına başlayan Muşspor, 1071 Spor Kompleksinde Maharet Yönetmen Erdoğan Yılmayan yönetiminde yapılan antrenmanda koşu, ısınma, çeviklik ve eş güdüm çalışmasının arkası sıra 2 takım halinde 5’e 2 tümden kapma ve amerikan bar çalışması yaptılar. Idman taktiksel ve bireysel çalışmalarla sona erdi. Kaleciler ise kaleci antrenörü eşliğinde çalıştı.

Yapılan antrenman öncesi açıklamalarda kâin Beceri Yönetmen Erdoğan Yılmayan, yaşanan zelzele felaketinden dolayı duydukları üzüntüyü dile getirerek, “Yaşanan sarsıntı afetinden çevre umum ülke kendisine olayın üzüntüsünü yaşıyoruz. Verilen aranın arkası sıra başlayacak olan küme için Muş’taki çalışmalarımıza başladık. 5 Şubat tarihindeki maçımız tehlikeli kar yağışı zımnında ertelenmişti. Kontra hava raporu nedeniyle sadık sahada yapmış olduğumuz çalışmaların peşi sıra yaşanan elem görüngü nedeniyle liglere duruluk verdik. Elan sonra buradaki hırçın hava şartları zımnında Trabzon’da toplanarak 10-11 devir alıştırma yaptık. Orada emek şartlarımız buraya bakarak elan iyiydi amma kırıcı bir dinlenme kampı temposu olmasa de günde bir defa çalışabildik ve takımımızı öbek üzere hazırlamaya çalıştık. Burada stadımız gösterişli kar yağışı dolayısıyla vabeste durumda, bu nedenle iri bir ihtimalle maçımızı sentetik sahada oynayacağız. Takımızda şu anda Ömer Çetinbaş, cezası nedeniyle kalıp giyemeyecek. Onun dışında esasen etraflı süredir bizden ayrı olan Abdulkadir ve Furkan maçta tarz giyemeyecekler. Gelişigüzel iki oyuncumuzda yeni çalışmalara başladılar. Onların dışında Paha, Taha ve Erkan’ın ufak sakatlıkları bulunuyor ama inşallah pik yetişeceklerdir” dedi.

Hareket nedeniyle ligden çekilen takımlara değinen Yılmayan, “Çokça nazik tıpkısı facia yaşadık. Depremin etkilediği illerde bizim grubumuzda olan takımlar ligden çekildiler. Devam edilebilecek gibi değil, gerek bizim grubumuzdaki ister ayrıksı kulüplere nazik esbak olsun. Seçkin şeye karşın avlu bitmeme ediyor ve ayak topu insanlarımızın acısını biraz azaltacak bire bir hareketlilik, yaşamın devamı açısından bizde bu oyunu tavlamak zorundayız. Mütezayit sürede dip sıralara geçmek ve play-off ibnelik etmek amacıyla elimizden geleni yapacağız. Liglerden çekilen takımlardan bize esame geliyor amma şu an için kulübümüzden ayrılan futbolcularımızın adına bize akla yatkın topçu olursa kadromuza katabiliriz” ifadelerini kullandı. – MUŞ

Share: