Nazır Muş, depremin etkilediği 11 ilin görüş ve borsa temsilcileriyle görüştü

Tecim Bakanı Mehmet Muş, 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen 11 ilin göz ve borsa temsilcileriyle Gaziantep’te aynı araya geldi.

Gaziantep Ticaret Odası’ndan (GTO) yapılan açıklamaya bakarak, Muş ve beraberindeki heyet, GTO Konferans Salonu’nda 11 kentin bölüm ve borsa başkanlarıyla buluştu.

Depreme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Bakan Muş, çekmece ve borsa başkanlarının kâm ve önerilerini dinledi.

GTO Başkanı Tuncay Saika, buradaki konuşmasında, kıyamet bölgesindeki düzelme başarısının hür teşebbüs, amme ve sivil örgütlerinin işbirliğiyle cins olacağına inandıklarını belirtti.

Tedbir ve desteklerle bölgenin ekonomik kimliğinin korunarak iktisadi aktivitenin baştan canlandırılmasının mehabetli olduğunu rapor fail Sebep, “Bölgenin vergisel düzenlemelerden, finansmana, psikolojiye büyüklüğünde bir nice alanda desteğe ihtiyacı var. Bu destekler ivedilikle hayata geçirilmeli ve kapsamı hoppadak istihsal işletmelerini değil yetişek, esenlik, turizm, fuar, organizasyon alanlarını da içine düzlük hizmet sektörü dahil mecmu işletmeleri kapsamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Vali Davut Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delice, Güven Garanti Fonu Umumi Heyet Başkanı Erdoğan Özegen birlikte amade bulundu.

Share: