Nemrut Kalderası’nda mevsimin evvel karının tadını kartopu oynayarak çıkardılar

Nemrut Kalderası’nda mevsimin geçmiş karının tadını kartopu oynayarak çıkardılar

Yeryüzü cenneti Nemrut Kalderası ziyaretçilerini bekliyor

BİTLİS Bitlis’in Tatvan ilçesinde 2 bin 250 metre yükseklikte bulunan ve mevsimin ilk karıyla adeta parafin gelinliğini giyen Nemrut Kalderası ziyaretçilerini bekliyor.

Tatvan ilçesinde kâin ve UNESCO’ya aday Nemrut Kalderası, mevsimin ilk karının yağmasıyla gelişigüzel beyaza büründü. Maşrık Anadolu’nun gözde turizm rotalarından biri olan Nemrut Yanardağ Ağzı Gölü ve Kalderası, doğa harikası manzaralarıyla dünyanın dört bir yanından mevrut turistleri cezp etmeye devam ediyor. Katıksız güzelliği, hamam ve antipatik gölleri, buhar bacası, buz mağarası ile ormanlarla çevrili Nemrut Kalderası, yaz ve kış güzelliği ile her yıl binlerce evcil ve ecnebi turisti ağırlıyor. Yer illerden çokça sayıda alay malay ziyaretçi ağırlayan güzelliği ve tarihi ile herkesin gözdesi olan sunu cenneti Nemrut Kalderası, ehliyetli kar seviyesine ulaşmasının arkası sıra kapılarını ziyaretçilere açtı. Alarga görüntülenen kaldera, eke ve eşsiz görüntüsüyle adeta kendine hayran bırakırken, ziyaretçiler ise kış sezonunun önceki kartopunu oynayarak karın tadını çıkardı.

Kalderada mevsimin önceki kartopunu oynadıklarını dile getiren Rojan Tüzer, “Mevsimin önce karı Nemrut’a yağmış durumda. Tığ dahi bugün arkadaşlarla alay malay gezmeye çıktık. Nemrut’a gelirken hatır yağdığını gördük. Bütün birlikte biraz kartopu oynadık. Çok dörtköşe antlaşma geçirdik. Kaç ay aradan sonra baştan kartopu avutmak ayrı ayrımsız zevkti. Gelgel biraz sevimsiz ama gelip gezmeye değebilecek ayrımsız yer. Herkesi bekleriz” diyerek konuştu.

Share: