Nesibe Ziyalı Avrat Basket Takımı’nda medya haset etkinliği düzenlendi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Nesibe Entelektüel’ın kulüp başkanı Mirkan Aydınlık, yıpranmamış sezonda mücadele edecekleri FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda arz beş altı çeyrek final uyutmak istediklerini söyledi.

Nesibe Aydınlık A Takımı oyuncuları ile beceri heyet, Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Yerleşkesi’nde matbuat mensuplarıyla tıpkı araya geldi.

Toplantıya pakt başkanı Mirkan Aydınlık, yönetim kurulu fahri başkanı Nesibe Ziyalı, takım başantrenörü Erman Okerman, sporcular, teknik gök bilimi ve öğrenciler katıldı.

Nesibe Kültürlü Kulübü Başkanı Mirkan Entelektüel, yaptığı açıklamada, sezona hızlı başladıklarını belirterek, “Benzeri aydır takımımız hazırlıklarını bitmeme ettiriyor. Alıştırma maçlarında takımımız güzel tıpkısı görüntü verdi. Seneye başlarken hem yabancı hem dahi yerel oyuncularda takımımızı siktirici gençleştirmiştik. 20’li yaşlarda birçok sporcuya punt verdik. Okul takımı olduğumuz üzere hususi aynı kolej görüntüsü verelim, idealleri olan gençlere saha verelim istedik.” diye konuştu.

Ligde son iki sezonu arka sıralarda tamamladıklarını anımsatan Işıklı, şunları kaydetti:

” Mersin’birlikte son ayrımsız turnuva yapıp ekimde maçlara başlayacağız. Akıbet 2 sezonda evvel 4’ün içinde bitirdik. İlk yılımızda üçüncülük, ikinci yılımızda dördüncülük elde ettik. Bu zaman ligde bitiş kandırmak istiyoruz. Ülkemizi bu sene Avrupa Kupası’nda desise edeceğiz. Güzeşte yıl sonuç 16’bile şanssız benzeri şekilde Yunanistan’ın Olimpiakos takımına, deplasmanda kazandığımız halde elenmiştik. Bu yıl yer azından çeyrek altın bitiş ahzetmek istiyoruz. dömifinal de gibi. Bu anlamda kendimize güveniyoruz.”

“Türk kadınına felek verildiği antlaşma neler başarabildiğini gördük”

Takımın Başantrenörü Erman Okerman birlikte Türk kadınına temas ant çekmek gerektiğini söyledi.

Kadınlara felek verildiği ant başarının bizatihi geleceğine dikkati calip Okerman, “Kadınlarımıza gür bire bir yassı oluşturulduğunda neler başarabildiğini gördük. Bu arenada nedeniyle avrat basketboluna bakım ettiğim amacıyla çok mutluyum. Kadınlara bu kadar değer veren ayrımsız kurumda çalışıyor olmaktan çokça mutluyum. Bence balaban başarıların altında yatan asıl sebep bu. Mirkan Okumuş başkanımızın bile söylediği üzere eninde böylece benzeri kupa getirerek bunu taçlandıracağımızı beklenti ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takım kaptanı Gülşah Yaman ise öğrencilerle bire bir araya geldikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizi maçlara bile bekliyoruz. Sayenizde motive olup elan güzelce işlemler beğenmek istiyoruz. Avrupa’dahi ülkemizi ve takımımızı en bol şekilde kaşkariko ederek elde edeceğimiz başarıyı sizlere ithaf etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni transferler

Nesibe Kültürlü kullanılmamış zaman öncesinde kadrosuna 8 takviye yaptı.

Başkent ekibinin kadrosundaki yıpranmamış isimler şunlar:

Yoğun Palyatif (Çankaya Üniversitesi), Chelsea Nelson (PEAC), Ihtisas Ilgi (Bursa Büyükşehir Belediyespor), Şevval Akalan (Çukurova Basketbol), Elif Emirtekin (Hatay Büyükşehir Belediyespor), Beylem İlba (Çeşme Basket), İlayda Güner (Beşiktaş), Queen Egbo (Indiana Fever).Share: