NEVÜ’de ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Arsıulusal Uğraş ve Dayanışma Günü’ düzenlenecek

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de ’25 Kasım Kadına Müteveccih Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ düzenlenecek.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de üniversitenin Karı Çalışmaları Uygulama ve Araştırı Merkezi (NÜKÇAM), Nevşehir Barosu, Nevşehir Yol Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürlüğü işbirliği ile kadına yönelik her nev müsavatsızlık, ayrımcılık ve şiddetin önlenmesi ve bu yönde farkındalık ihdas etmek amacıyla 23 Teşrinisani 2022 tarihinde ’25 Teşrinisani Kadına Yönelik Şiddete Karşı Arsıulusal Uğraş ve Tesanüt Günü’ etkinliği düzenlenecek. NEVÜ Ilbay Şinasi Kuş Ekin ve Kurultay Merkezi Karavezir Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan aktiflik; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Bonkör Aktekin ve Üniversitenin Kadın Çalışmaları Aplikasyon ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) Müdürü Doç. Dr. Zehra Çalışkan’ın günün mana ve önemine dair yapacakları açılış konuşmalarıyla başlayacak. Program elan sonraları saat 10.45’de NEVÜ Semra ve Vefa Basit Keyif Bilimleri Fakültesi Can Kuşu Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Arş. Gör. Dr. Gülhan Süfli Öztürk’ün ‘Momentum ve Kadın Ruh Sağlığı’, saat 11.15’de Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Ebru Ekici’nin ‘Kadına Yönelik Hüküm ve Ukubet Hukuku’ ve saat 11.45’de Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü Nevşehir Sürat Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Edip Kahiloğulları’nın ‘Kadına Yönelik Çabukluk ve Ayrımcılığın Karşısında, Güçlenmenin Birlikte duran Üniversiteler’ antetli tike ve konuşmalarıyla bitmeme edecek.

Yapılan müzakere ve sunumların ardından program, konuşmacılara ve emeği geçenlere teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erecek. – NEVŞEHİR

Share: