Nurcan Seçer cinayeti davasında değişmeyen çıkmadı

Nurcan Seçer cinayeti davasında değişmeyen çıkmadı

BURDUR – Burdur’birlikte eşi aracılığıyla öldürülmüş Nurcan Seçer cinayetinin zaman tanıdık ikinci duruşmasında değişmeyen çıkmadı.

Burdur’bile 8 Nisan 2022 tarihinde gelişigüzel işlettikleri restoranda eşi Nurcan Seçer’i öldüren Serhan Seçer’in yargılanma sürecinde zaman Burdur Adliyesinde ikinci duruşma gerçekleşti. Duruşmaya maktulün ailesi ve avukatları katılırken sanık duruşmaya getirilmedi. Duruşmada Nurcan Seçer’in kardeşi ve babası sanığın sunma güç cezayı almasını murat ederken avukatları ise sanığın mevkufiyet halinin devam etmesini temenni etti. Mavera yandan sanık Serhan Seçer’in avukatı ise sanığın kanı ve can kuşu sağlığının hastanede gözlemlenmesini ve nihai kararın bu gözlem raporu çerçevesinde oluşturulmasını temenni etti.

Tarafların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti yoluyla şahitlerin dinlenmesi ve yıpranmamış delillerin toplanması üzere duruşma istikbal ayrımsız tarihe ertelendi.

Duruşma çıkışı açıklama yapan Nurcan Seçer’in avukatı Süleyman Kesici ; ” Türk Ukubet Kanunu’nda eşini öldüren tıpkısı kişinin alacağı ukubet kanunda yeryüzü kısık ceza olarak öngörülen ağırlaştırılmış müebbet dam cezasıdır. Tığ da bu dosyada sanığın kendisinin dahi suçu kabul ettiğini ve dosyada kim tüm delillerin aleyhine olduğunu gözeterek yer okkalı cezayı alması için çabalıyoruz. Türk adalet teşkilatının sanığa sunma gösterişli cezayı vereceğinden banko eminiz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Maznun, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyada ki aynı tanığı öldürmekle gözdağı ettiği yönünde havas aldık. Hakeza bire bir kişinin benzeri cinayet işledikten sonraları halen daha öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki bir kişiyi öldürmekle zılgıt ettiği düşünülerse erkin bırakılması, ceza almaması evet da cezasına seçme tenzilat yapılması kesinlikle vicdanları sızlatır, durumunda tıpkısı karar gayrimümkün. Biz üstelik sunu bati cezayı almayı düşünüyoruz. Umarım imdi karı cinayetleri devam etmez.” dedi.

Nurcan Seçer 8 Nisan 2022 günü eşi vasıtasıyla gelişigüzel işlettikleri restoranda av tüfeği ile esasen vurularak vahim yaralanmış, kaldırıldığı Burdur Cesamet Hastanesinde doktorların tamam müdahalelerine karşın kurtarılamamıştı.

Share: