Nuri Demirağ tarafından 81 sene evvel yaptırıldı, yeniden uçuşlara hazırlanıyor

Nuri Demirağ eliyle 81 yıl geçmiş yaptırıldı, baştan uçuşlara hazırlanıyor

İlk havalimanlarından biri sivil uçuşlara açılacak

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Balkır, Nuri Demirağ yoluyla 81 yıl önce Divriği ilçesine yaptırılan ve sivil uçuşlara açılacak olan havalimanında incelemelerde bulundu

SİVAS – Sivas Valisi Dr. Yılmayan Parıltı, Nuri Demirağ tarafından 81 sene önce Divriği ilçesine yaptırılan ve sivil uçuşlara açılacak olan havalimanında incelemelerde bulundu.

Seçkin fırsatta ilçe ziyaretleri yapan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, benzeri dizi incelemelerde mevcut olmak üzere Divriği ilçesi ve kâh köylerini müzakere etti. Vali Yılmayan Parıltı, Höbek ve Güresin köyleri ziyaretinin ardından Nuri Demirağ tarafından 81 sene önce Divriği ilçesine kazandırılan ve baştan sivil uçuşlara açılacak olan havalimanı sahasında incelemelerde bulundu. Pisti gezen Vali Balkır, yetkililerden havalimanında gelinen son proses hakkında hikmet aldı.

“Tam destek verilecek”

Havalimanının yapımını üstlenecek olan Aslan Küçükemre ile telefonda görüşen Vali Şimşek, Divriği’nin turizmine koca katkılar sağlayacak hareket insanına teşekkür ederek müstelzim bilcümle desteğin verileceğini tabir etti.

Share: