Öğrencilerden yer sarsıntısı bölgesine yardım kolisi

Kahramanmaraş merkezli hareket nedeniyle Bayburt halkı, depremzedeler için şişman fedakarlıklar sergilemeye devam ediyor.

Bayburt Valiliği tarafından başlatılan facia arkalama kampanyasına destek olmak isteyen öğrenciler de hazırladıkları arkalama kolilerini depremzedelere ulaştırılması için okullarına ve ilgilendiren kurumlara tasdik ediyor.

Daha önceki deprem bölgesindeki arkadaşlarına betik yazarak sunma sevdiği oyuncakları gönderen Akşar Gailesiz Osman İmam Dil Cambazı Ortaokulu öğrencisi Emirhan Bayrakoğlu, depremzedeler üzere bu defa gıda kolisi hazırladı. Bayburt’a özgü yöresel ürünlerin olduğu koliye yağız çükündür, cılız fasulye, siron, halk yapımı makarna, mantı ve köyünden topladığı kuşburnuları yerleştiren Emirhan hazırladığı koliyi depremden zarar gören kardeşlerine göndereceğini belirtti. Bayrakoğlu, özlük elleriyle hazırladığı erzak kolisini depremzedelere ulaştırılmak amacıyla İl Milli Terbiye Müdürü Rahmi Güney’e konfirmasyon etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney minik Emirhan’ı, ailesini ve öğretmenlerini makamında kabul etti. Emirhan ve öğretmenlerine teşekkür fail Cenup, “Öğrencilerimiz, bu pres zamanda yeryüzü değerli ve arz anlamlı hediyelerini hareket bölgesine ulaştırmamız üzere bize tasdik ediyor. Teyit aldığımız yardımları Valiliğimiz koordinesinde deprem bölgesine ulaştırıyoruz. Emirhan özelinde yekpare öğrencilerimize ve Bayburt halkına fedakarlıklarından ve cömertliklerinden âlem teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullanarak, Bayrakoğlu’na kıraat seti bağış etti. – BAYBURT

Share: