OKUR MUSTAFA KERKI, DEPREMZEDELERE MANEVIYAT GECESİNDE HAVUZA DÜŞTÜ

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde depremzedelere maneviyat gecesinde sahneye akla yatkın yürürken ayağı zemine takılan kari Mustafa Keser, dengesini kaybedip havuza düştü. Kerki, konusunda değiştirdikten sonra sahneye imdi.

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş depremlerinin ardından Aydın’ın Kuşadası’na getirilen deprem mağdurları amacıyla Kadınlar Denizi’ndeki otelde, evvel, Kuşadası Gönüllüsü Tendürüst Esnaf ve İş İnsanları Derneği (KUGEİD) aracılığıyla okur Mustafa Keser’in de katılımıyla moral gecesi düzenlendi. Gecede bire bir süre afetzede çocuklarla ilgilendikten sonradan sahneye akıllıcasına giden Keser, ayağının zemine takılması sonucu dengesini kaybedip, sırt üstü otelin havuza düştü. Bu tam tıpkısı taze, Mustafa Keser’i idare etmek amacıyla suya atladı. Geceye katılanların havuzdan çıkardığı Keser, kulise gidip üzerini değiştirdikten sonra yeniden sahneye geldi.

‘GÖNÜL İSTERDİ Kİ MUSİKİMİZLE SİZİN KARŞINIZA ÇIKAYIM’

Yer Sarsıntısı mağdurlarına maneviyat veren okur Mustafa Keser, Cenabıhak yardımcınız olsun. Ben Elazığlıyım, ‘Bizim oralarda varını veren utanmaz’ derler. Varını verene hangi bahtiyar. Bütün ülkemizin olduğu kabilinden ego dahi sizin yanınızda oluşmak üzere buradayım. Arzu isterdi ki musikimizle sizin karşınıza çıkayım. İnşallah yaralarımızı sardıktan sonraları baştan alay malay oluruz dedi.

Kerki antrparantez, ‘Allah kimseye yaşatmasın. Acınızı biliyoruz tığ de eskiden Elazığ’dahi depremler yaşadık. Bu depremlerden ibret ahzetmek ve işimizi henüz düzgün düzenlemek gerekir. Bundan bile ders almazsak yuha olsun bize diye niteleyerek, depremzedelerle tün boyunca kardeşçe etti.

Share: