ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneğinden şarkıcı Gülşen’e tepki

ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder hatip okulları ve mensuplarına yönelik hakaret ve bühtan içeren ifadelerine aksülamel gösterdi.

Grup hesabına topluluk binası önünde gazetecilere açıklamalarda kâin Dernek Başkanı Uğur Korkmaz, imam dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin rastgele çeşit ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak ve kötü tavırların karşısında durduğunu, bu okulların gelişigüzel çeşit siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini tamlayan Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli ayrımsız şahsın konser sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması, toplumu alenen kin ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, kayırıcı olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Biz burada bu mevzuyu savunmaya çıktık amma bu mesele bire bir adamlık meselesidir. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine tıpı tıpına reddetme ediyoruz. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından yağlık kendisini uçarı kınıyoruz. Bugün mortocu hatip okullarımızda okuyan kestirmece bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona mail benzeri kitleyi bed iddialarla itham etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, hukuk uğrunda hesap soracağımızı kamuoyuna çok kesin ve kategorik tıpkı şekilde duyuruyoruz.”Share: