ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in imam hatip okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen basın açıklamasında kadro yerine konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam dil cambazı okullarının, eğitim bilimi hayatına naz katan ve ibdai ayrımsız yetişek modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder hatip okulu mezunları ve mensupları olarak değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik temas tip ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve çetin gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli tıpkı şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik bed itham ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça hedef ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına kelimesi kelimesine iade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, şehir merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, önder dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli temas ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılık, ocumak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, imam hatip okullarının her tip siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Fakat bazen öz çıkarları amacıyla müstear ruzname bina etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere de üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ünsiyet uğrunda adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’da adliye önünde toplanan katılımcılar adına mütekellim Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Ulu Küçükkeskin, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları olarak değişik ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik rastgele nev ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve güç gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının her cins siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, mortocu hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı seri kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı kayıtlı açıklamada, önder hatip okullarının Türkiye’nin yetişek hayatına şımarıklık katan ve özgün ayrımsız eğitim modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, ocumak ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğuna belen eden Yıldırım, şöyle devam etti:

“Ancak arada sırada kendi çıkarları amacıyla eğreti ruzname inşa etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere bile üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bire bir şahsın konser sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre garaz ve düşmanlığa atıf etmektir. Nüfus için türel muamelat yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri hesabına konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, şarkıcı Gülşen’in artist kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak imam hatiplileri karalayama çalıştığını ifade etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına cebin Türkiye’nin 81 ilinde bulunan önder hatipliler dernekleri yerine eş zamanlı basın açıklaması yapma ve Gülşen hakkında suç bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının son yıllarda alelacele arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye tek yezitlik etmedi. Yıldırı örgütleriyle aynı olmadı. FETÖ kapsamında tek ahit tıpkı şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder dil cambazı liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Yıldırım, dernek binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, imam hatip okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih seçme türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve alçak bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan değişik illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ilgili yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: