Ordu spor haberi | Alman medyasında Altınordu Kulübü tesislerine övgü yoğun sözler

Almanya’nın adlı futbol dergileri beyninde vadi düz 11 Freunde (11 Eş) ilkgüz ayı sayısında Altınordu Ayak Topu Kulübü ve Komutan Seyit Mehmet Özkan’ı tanıtan geniş şümullü bir çözümleme selen yayınladı. Derginin Genel Eser Yönetmen Yardımcısı Tim Jürgens, bu ay başında İzmir’e gelerek Altınordu’nun Torbalı Pek Oktay Yerleşkesi, Beytullah Baliç Yerleşkesi, İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Sait Altınordu Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

AJAX, BARCELONA VE CITY’DEKİ YATILI OKULLARI UNUTUN

Stabil Oktay Yerleşkesi’ni gezen muhabirler, edinmiş oldukları izlenimi “Ajax, Barcelona ve City’deki yatılı okulları unutun. Türkiye’nin ikinci kur liginde uğraş fail benzeri pakt acun çapında canlı futbolcular yetiştiriyor” şeklinde aktardı. Zihayat futbolcuların yetişebilmesi için Avrupa standartlarında seçme şeyin düşünüldüğünü nâkil muhabirler, zihayat sporcuların sunma bereketli sahalarda, sunma teknolojik imkanlarla antrenmanlar yaptığını belirtti.

Haberde, “Sporcular, Mütehammil Oktay Yerleşkesi’nde ücretsiz kalıyor. Türkiye’nin sunu ongun antrenörleri marifetiyle eğitim bilimi alıyorlar. Tesislerde, sporcuların özel antrenmanlar yapabilecekleri ustalık 1 ve maharet 2 alanlarının birlikte forvet ve kalecilerin hususi antrenmanlar yaptıkları sahalar, Kriyoterapi ve Yüksek İrtifa Merkezi ve antrparantez boş zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar birlikte vadi alıyor” denildi. Cengiz Ünder, Edvar Söyüncü, Burak İnce, Enis Klan kadar isimleri emsal alan sporcuların evvel hedefinin Altınordu’nun A takımına kızışmak olduğu, ama temel hedeflerinin ise Avrupa’nın 5 şişman liginde tarz asmak olduğu vurgulandı.

FUTBOLCU OLAMADI AMA FUTBOLCU YETİŞTİRİYORBaşkan Seyit Mehmet Özkan’ın topçu olma hayali kurduğu ancak babasının dolgunca terbiye almasını istemesinden hava bu isteğini gerçekleştiremediği belirtildi. Başbuğ Özkan’ın babasından 15 yaşındayken ibret çalışması gerekirken futbol oynadığı üzere sopa yediği dahi aktarılırken o zaman Komutan Seyit Mehmet Özkan’ın büyükannesine ağlayarak ve öfkeyle “Bir dönem bu ailenin gururu olacağım. Varlıklı aynı iş kadını olacağım ve yekpare çocukların topçu olabilme hayalini gerçekleştireceğim” sözü verdiği aktarıldı. Komutan Özkan’nın istekli olma hayalini gömerek şirketini büyüttüğü, Türkiye’nin mahdut hisse senedi insanlarından biri olduğu ve futbol hayatına atılmasıyla ilgili detaylar da düz aldı.

ALMAN GAZETECİDEN MEDIH KIRCI SÖZLER; “AVRUPA’DA İLK 10-15 ARASINA GİRER

Öte yandan Altınordu FK ile ilgili mufassal veri eden 11 FREUNDE Umumi Im Yönetmeni Yardımcısı Tim Jürgens, Altınordu FK’dan övgüyle bahsetti. Jürgens, “Altınordu FK’yı uğraşmak haza aynı deneyim oldu. Düpedüz Türkiye’birlikte böyle ayrımsız kasılma beklemiyordum ve güzel girmek icabında 2’inci düzey küme takımları açısından bakarsak gerçekten buradaki yüksekokul Avrupa’de önce 10-15 arasına girer” dedi.

Share: