Ordu’da golbol birinci çevrim müsabakaları başladı

Golbol 2022 sezonu Rical 1 ve 2. Grup ile Kadınlar 1. Öbek birinci çevrim müsabakaları, Ordu’birlikte başladı.

Ordu Valiliği ocak sahipliğinde, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ile Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünce birleştirme edilen müsabakalara, 28 takım yaklaşık 300 sportmen ile katıldı.

Başpehlivan Recep Kişmiri Spor Salonu, Atatürk Spor Salonu ve Perşembe Spor Salonu’nda başlayan müsabakalar, 22 Ilkgüz Perşembe haset sona erecek.

Maçları strateji fail Toyluk ve Spor İl Müdürü Mustafa Dinç, AA muhabirine, golbol heyecanının Ordu’üstelik üç spor salonunda başladığını söyledi.

Taze, federasyonun 2022 faaliyet programında meydan düz müsabakaların Ordu’de yapılmasından periferi mutlu olduklarını belirterek, “2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bizi gururlandırarak adını tarihe yazan, olimpiyat şampiyonu Golbol Milli Takımımızın oyuncuları dahi burada takımlarda düz alıyor. Zımnında âdeta kayırıcı kırat güzelce maçlar oluyor. Orduluları maçları izlemeye davet ediyorum.” dedi.

Herkesin benzeri mânialı adayı olduğuna dikkati çekici Zinde, “Mânialı kardeşlerimizin üstelik neler yapabildiğini, neler başarabildiğini bu vesileyle görmüş olacaklar. Zira her biri ayrı bire bir nasip. Adını Avrupa, acun, olimpiyat şampiyonalarında duyurmuş yıldızlar. Yıldızları ilimizde ağırlamaktan periferi dahi son rütbe mutluyuz.” diyerek konuştu.

Canlı, spor yatırımlarının gelişigüzel güzeşte devir artarak devam etmesi dolayısıyla Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Ordu’üstelik mücahede ve bindi veren herkese teşekkür etti.

Share: