Ordu’da tenzilat izdihamı! Cebe zoruyla müşterinin telefonuna halk koydular

Ordu’nun Altınordu ilçesinde tıpkı mağaza, açılış amacıyla iskontolu fiyatlarla anons yaptı. Akyazı Mahallesi’ndeki, sülale ve elektronik eşya dükkanının açılışında vatandaşlar kapıda geceden pöçük oldu. Kâh vatandaşlar yer memleket ve ilçelerden gelip, geceden beklemeye başladı. Kapıların açılmasıyla oluşan izdihamda vatandaşlar, buldukları iskontolu ürünlere adeta saldırış etti. Kimileri ise özlük aralarında eser kapma yarışına girdi.

SİLAHINI GÖSTEREN BEKÇİ TELEFONA EL KOYDU

İndirimli el telefonu, fritöz, robot süpürge kadar ürünleri almak isteyenlerin sayısının berenarı yüksek olduğu mağazada 15 bin liralının üzerinde olan cep telefonunu 10 bin liraya satın kabul etmek için şişman koşuşturma yaşandı. Bu esnada cep telefonunun barkodunu almayı başaran ve Samsun’dan kampanya için geceden gelen Mustafa Öztürk isimli bir gönül, iddiaya göre namına zırh göstererek “Ego bekçiyim” diyen benzeri emanet tarafından telefona halk konuldu. Elinden cep telefonu barkodunun zorla alındığını doğacak süren nüfus, şikayette bulunacağını söyledi.

“SİLAH ZORUYLA FİŞİMİ ELİMDEN ALDI”

Öztürk ise yaşanan olayı şu sözlerle anlattı: “Geçmiş akşam saatlerinde geldim ve gece yarısından itibaren başlamaya başladım. Sıra girdiğimiz kuyrukta, akşam mevrut ara sıra kişilerin içerisinde dideban olduklarını söyleyenler de vardı. Cep telefonunun birisini ben almayı başardım, ama elimden cebren aldılar. Üstüme çullandılar ve belindeki silahı gösterip, ‘yanındaki arkadaşının kafasına dayıyayım mı?’ dedi. Bu arkadaşların ikisi bile Altınordu ilçesinde yasakçı. Ego şikayetçi olacağım ve içeride hiçbir şekilde güvenlik tedbiri alınmamış. Kâffesi üzerime çullandı.”

“BU OLAY BURADA KALMAMALI”

Olayı gören birikim tanıklarından Bahtiyar Öztürk ise bahis hakkında “Ben kendisinden almaya çalışan arkadaştan et kafalı almak istedim ama o esnada bizim üzerimize dahi çullandılar. Görüngü anının görüntüleri birlikte bulunan, tanıklarımız üstelik var. Takkadak bu fenomen burada kalmamalı. Resmi görevde olmasa birlikte tıpkısı bekçinin böyle aynı tehditte, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi görev kimlikleri ile yapılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.Share: