Ordu’da tezgahlarda hamsi bolluğu: Fiyatı 30 liraya düştü

Karadeniz’bile bu mevsim mübarek miktarda avlanan palamut balığının peşi sıra hamsi de balıkçıların yüzünü güldürdü. Palamutun yerini alan hamsinin kilosu 30 liradan satılıyor.

Tezgahlarda hamsi bolluğu, balıkçı ve vatandaşların yüzünü bile güldürdü. Kilosu 50 TL’den satılan hamsinin fiyatı tezgahlarda bugün 30 TL’ye gerilerken, vatandaşlar fiyatı gerilene hamsiye istek gösterdi. Balıkçılar, sabık yıllarda sivri balığının mübarek olduğu sezonda hamsinin bir iki olduğunu ancak bu sezon hem sivri, hem birlikte hamsinin iyicene olduğunu söyledi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde balıkçı Basiret Aygün, “Hamsi son günlerde bol gelmeye başladı, kilogramını 30 TL’den satıyoruz. Güzeşte mevsim bu dönemlerde bu kadar eli nimetli gelmemişti. Sezondan memnunum, kâmil ayrımsız zaman” dedi.

Vatandaşlardan Açık Deniz Yüksel ise, “Karadeniz’in olmazsa olmazı hamsidir. Fiyatı bu sene ilk defa 30 TL’ye büyüklüğünde düştü. Bizlerde sofralarımızı bereketlendirme namına yeterince aldık. Verimli hamsi olunca denk tezgahlara yansıyor bizde bu durumdan kontekst haddinden fazla memnun oluyoruz” diye niteleyerek konuştu. – CIVIL CIVIL

Share: