Ordu’ya atanan öğretmenler eş buluncaya büyüklüğünde otellerde konuk edilecek

Ordu’ya atanan öğretmenler, sülale buluncaya büyüklüğünde Valiliğin konvansiyon sağladığı otellerde ağırlanacak.

Valilikten yapılan açıklamada, 2022-2023 yetişek-tedris yılında önceki atamayla 28, vadi değişikliğiyle de 356 öğretmenin Kalaba’da eğitim camiasına katıldığı belirtildi.

İdari işlemlerini tümleç öğretmenlerin kente gelerek atandıkları okullarda göreve başladığı dökme açıklamada, bu öğretmenlerden birinin Altınordu ilçesindeki Yunus Emre İmam Dil Cambazı Ortaokulu’na atanan ve Sivas’tan mevrut ekol öncesi öğretmeni Tuğba Saika olduğu kaydedildi.

Yıldırım’ın kiralık sülale bulana büyüklüğünde anlaşmalı otelde konuk edileceği belirtilen açıklamada, benzer durumda sevgili kıvrak öğretmenlere ayrımsız imkanın sağlanacağı bildirildi.

Açıklamada, Ilbay Tuncay Sonel’i ülfet eden hoca Tuğba Sebep’ın şu ifadelerine saha verildi:

“Sayın Valimiz atandığımız önce günden itibaren bizlerle çokça yakından ilgilendiler. Bize seçme konuda koruyucu ve bindi oldular. Bundan ufuk çokça bahtiyar olduk. Sayın Valimize çokça teşekkür ediyorum.”

Sebep’ın Kalabalık ailesine katıldığı tamlayan Sonel birlikte “Bundan Sonra o bizim evladımız, öğretmenimiz. Yolu, bahtı kilitsiz küreksiz olsun. Bir sıkıntın olduğunda on paralık biperva bizlere ulaşabilirsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.Share: