Ortahisar Belediyesi Eş El Topu Takımı’ndan Başkan Genç’e ziyaret

Ortahisar Belediyesi bünyesinde kurulan Karı El Topu Takımı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Zorlu Gailesiz’i makamında müzakere etti.

Genç, bando antrenörü Sedat Çetin, apotr antrenörler Misyon Yeralan ve Briz Yarımbıyık, mızıka kaptanı Funda Yılmaz ve oyuncularla tıpkı müddet dostça ederek takımla ilişik bilgi aldı.

Takımın bu sezon Türkiye El Topu Federasyonu Kadınlar 1. Ligi’nde savaşım edeceğini belirten Tüvana, sporculara muvaffakiyetli olmaları üzere maddesel manevi herhangi bir nev desteği sağlayacaklarını söyledi.

Genç, kadınların sportif faaliyetlere katılımını az çok önemsediğini rapor ederek, “Karı el topu takımı kurmamızdaki esas meram de bu. Bayanlar bir nice spor dalında şampiyon kendisine şehrimizi gururlandırıyor. Bu başarılardan şişman aynı sevinme duyuyoruz. Bayanlar kategorisinde Trabzon’dan Hentbol 1. Ligi’nde savaş fail belediyemizin dışında ayrıksı ayrımsız topluluk bulunmayan.” dedi.

Takımın güzeşte yıl kurulmasına rağmen 1. lige yükseldiğini dile getiren Tendürüst, şunları kaydetti:

“İnşallah bu zaman 1. ligde şampiyonluğu elde edecekler ve süper lige yükselecekler. Tığ Ortahisar Belediyesi namına Trabzon’bile sporun her çeşidinin gelişmesi için savaşım fail ve ulama sunan bire bir belediyeyiz. O nedenle “Spor şehri Trabzon.’ diyoruz. Hoppadak futbolda değil, lüzumlu ferdî gerekse mızıka sporlarının bilcümle dallarında Trabzon olarak varlığımızı hissettirmeliyiz. Belediye yerine bile buna çaba ediyoruz.”

Antrenör Müşkül ise şampiyon gelmek amacıyla çokça çalıştıklarını belirterek, takımının haddinden fazla iyi durumda olduğunu söyledi.

Çetince, 15-16 Ekim’de başlayacak el topu liginde oldukça iddialı olduklarını aktararak, “Başkanımız Ahmet It Canlı Taze’in maddi ve manevi adına takımımıza verdiği desteğin bizi çok gür noktalara taşıyacağını düşünüyorum, bundan âlem da başkanımıza benzeri defa daha sunma gönülden teşekkürlerimi iletiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Takım kaptanı Yılmayan de hentbolun Trabzon’de gitgide müstehap ve izlenilen tıpkısı spor dalı olduğunu belirterek, verdiği desteklerden kıran Canlı’e teşekkürname etti.

Share: