Ortahisar Belediyesi’nin Akoluk Yerleşkesi hizmete girdi

Trabzon’da Ortahisar Belediyesi’nin Akoluk Yerleşkesi bugün planlı törenle hizmete girdi.

Araba İkmal, Saffet İşleri ve Bilgelik İşleri Müdürlüğü’nün hizmet ve yapı yeri binalarının bulunduğu alanın açılışına Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Güçlü Tendürüst’in beraberinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, DÜRÜST Öğür Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, uray divan üyeleri, STK temsilcileriyle haddinden fazla sayıda muhtar katıldı.

Açılışta konuşan Belediye Reisi Ahmet Zorlu Genç, göreve geldiği andan itibaren istek belediyeciliği anlayışıyla çalıştığına vurgu yaparak “Eşsiz mücahede arkadaşlarımızın daha iyice bir ortamda vatandaşlarımıza bakım etmesi üzere bu evire çevire çalışmayı tamamladık. Projemizin, Makine İkmal kısmının yatırım bedeli 14 milyon TL; Haber İşleri kısmı 9 milyon 200 bin TL, Sililik İşleri kısmı ise 5 milyon 500 bin TL civarında aynı envestisman bedeline dünyalık oldu” şeklinde konuştu.

2023 yılının hem Ortahisar Belediyesi hem dahi Büyükşehir Belediyesi’nin küşat yılı olacağına dikkati çeken Komutan Güre, “Halkımıza hizmet anlayışlarımız dolayısıyla hem bizim, hem birlikte Büyükşehir Belediyemizin açılış yılı olacak. Bu açılışımızla beraber inşaatlarını şişman ölçüde tamamladığımız gücük devir zarfında Basın Müzesi, Hasanpaşa Hamamı, Çukurçayır Natür Park Yeri, Boztepe Tempo Terası ve Hayat Yolu, Genişlik Bahtiyar Köy ve Sağlıkçılar Parkımızı hizmete alacağız. Ortahisarımızda göreve geldiğimiz andan itibaren haddinden fazla şişman benzeri ahenkle çalıştığımız Büyükşehir Belediyemiz ise Ortahisar sınırları içerisinde Eş Hayat ve İstihdam Merkezi, Otogar, Ganita -Faroz Periferi Düzenlemesi, Kadınlar Işsiz, Gökevi ve Bili Merkezi ve Çömlekçi Dönüşüm Projesiyle alay malay şehrimizi henüz gani standartlara kavuşturacağız. Ego bu vesileyle tıpkı yönetim anlayışıyla çalıştığımız, bize desteklerini esirgemeyen bulunmaz şehremaneti başkanımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah, bu çalışmalarla beraber cumhuriyetimizin 100. yılında, bu alem yılımızda fena hâlde hizmetleri vatandaşlarımıza sunmaya devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, vatandaşlara birinci sınıf hizmeti sunmanın arz oylumlu ayağının enfrastrüktür hizmetleri olduğunu kaydederek “Belediye hizmetlerinin yer heybetli kısmı esasen enfrastrüktür hizmetleridir. Gerçekte gözükmeyen, ama belediyenin gelişim yükünün yer iri kısmı budur. Bu işleri kombinasyon edecek birimlerin organizasyonu haddinden fazla mehabetli. Burası vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin çok bol gitmesi için domuzuna tıpkı yerleşke olacak. Bu pir bakım amacıyla belediye başkanımıza ve ekibine çokça teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza amme hizmetinin ulaşmasını bir kadem elan ileriye götürdükleri amacıyla da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – TRABZON

Share: