Osmaniyeli Arılık Ürünleri Satıcısı: Alıcı Türap Deterjanı Alıyor Ama Gücüne Göre Azar Azar, Gram Namına Alıyor

HÜCCET DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’deki merbut taraf pazarında katışıksızlık ürünleri satan Muhammet Taşçı, kurum gücü düşen vatandaşların türap deterjanı kilogram kilo, etki deterjanını ise gram gram aldığını söyledi. Taşçı, “Görüyoruz ki bundan sonra milletin çalım gücü az. Tozu alıyor amma gücüne göre alıyor; azar azar, gram olarak alıyor. Parasına ve gücünün yettiğine göre alıyor” dedi.

Osmaniye’deki merbut cihet pazarında temizlik ürünleri satan Muhammet Taşçı, soylu erki akse dolayısıyla yaşadıkları sorunları SIMURG Marifet Ajansı’na anlattı. Vatandaşların toz deterjanı kilo kilogram, düzensiz deterjanını ise gram gram almaya başladığını tamlayan Taşçı, şunları söyledi:

“Burada, Osmaniye’de cihet pazarında kilo ile toz deterjan, temizlik ürünleri satıyoruz. Budun, çekicilik gücü birkaç olduğundan muhit 10 kilogram, 8 kilo, 6 kilogram ya birlikte 12 kilo alamıyor. Almaya bütçesi olmadığından kontekst havadan kilogram ile alıyor. Bu da lüp geçiminden periferi kaynaklanıyor. Lüp elektriği, suyu, kirası, yemesi, içmesi, çocukların masrafı, ekol harçlıkları derken parayı yetiştiremiyor. Yetiştirememe sebebi birlikte bu giderler. Günümüz şartları kış olduğundan ufuk gelgel sevimsiz; odun, kömür evet üstelik gaz, bunları karşılayacak bütçe imkanı olması gerekiyor. Ondan artım, milletin çekicilik gücü azaldıkça kilogram ile alıyor. Kilo ile aldığı ahit parasıyla alıyor. 10 liralık, 20 liralık, 5 lira, 25 liralık, 30 liralık, gücünün yettiği şekilde iz alıyor. Görüyoruz ki imdi milletin çekicilik gücü az. Tozu alıyor ama gücüne bakarak alıyor; yavaş yavaş, gram adına alıyor. Parasına ve gücünün yettiğine göre alıyor.”

Share: