OTOMOBİLİN MOTOR KAPUTUNDAN VE BINDI ARKASINDAN KÖTÜ ÇIKTI

OSMANİYE’de polisin uygulama noktasında durdurarak kontrol yaptığı otomobilin motosiklet kaputundan ve koltuk ile bagaj arasına pinhan vaziyette 3 kilo 800 gram yaman imdi, sürücü ise tutuklandı.

İl Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Yazıhane Müdürlüğü’nce ‘maden bap ticareti’ yaparak sosyete sağlığına ve sosyal huzura uymazlık veren ve bu yolla nahak yere vergi elde edenlere müteveccih himmet başlatıldı. Bu kapsamda Şanlıurfa’dan Mersin’e, Osmaniye güzergahları kullanılarak esrar yön sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaşıldı. Harekete güzeşte narkotik polisi, otoyol ve karayolu üzerlerinde zaruri yer güvenliğini alarak, şüphelilere ve araçlara yönelik çalışma başlattı. Aplikasyon noktasına giriş özne nahoş makine, ekiplerce kontrollü tıpkı şekilde durduruldu. Yapılan ince aramada, aracın motosiklet kaputu ve portbagaj ile eğin takviye arasından, elastik filme sarılı vaziyette 3 kilo 800 gram kötü maddesi ele geçirildi.

Olay ile ilgilendiren olarak gözaltına alınan sürücü, atıf edildiği mahkemece metal ve münebbih konu ticareti ika veya sağlamaö suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: