Özer Hurmacı, eşini dövmekten servet cezasına çarptırıldı! Eşi Mihriban hakkındaki iddialardan aklanma etti

Baştan metrukiyet davaları devam eden ve birbirlerini çarpma ettikleri iddia edilen futbolcu Özer Hurmacı ile eşi Mihriban Hurmacı’nın yargılandığı sav karara bağlandı. İstanbul 15. Temel Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmada, müşteki sanıklar Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı’nın avukatları amade bulundu.

Duruşmada esasa ait beyanda kâin yakınan sanık Mihriban Hurmacı’nın avukatı, “Maznun Özer duruşmada tarafların avukatları esasa ilişkin beyanlarında, müvekkillerinin beraatlarını ve karşı tarafın ise cezalandırılmasını temenni etti.

ÖZER HURMACI’YA 10 BİN 800 TÜRK LİRASI MAL CEZASI

Alınan defans ve beyanların arkası sıra kararını açıklanan mahkeme, Mihriban Hurmacı’nın raporundaki bulguların fazlalığı dahi dikkate alınarak, Özer Hurmacı’yı ‘basit yaralama’ suçundan 10 bin 800 lira adli mülk cezasına çarptırdı. Murafaa ayrıca, Özer Hurmacı’yı ‘tehdit’ suçundan, stabil ve doyurucu benzeri delil elde edilemediği gerekçesiyle beraatına değişmeyen verdi.

MİHRİBAN HURMACI’YA BILCÜMLE SUÇLARDAN BERAAT

Murafaa, Mihriban Hurmacı’nın ise üstüne ertelenmiş ‘basit yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından gine kesin ve tatminkâr bir kanıt elde edilemediği gerekçeleriyle beraatına hükmetti.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Mihriban Hurmacı’nın ‘basit yaralama’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından 1 sene 3 aydan 5 yıl 6 aya, Özer Hurmacı’nın ise ‘basit yaralama’ ve ‘tehdit’ suçlarından 1 yıldan 3 yıl 6 ayak tabanı büyüklüğünde hapisle cezalandırılması istek edildi.

Share: