ÖZHASEKİ CHP, ALGI BELEDİYECİLİĞİ İÇİN İSTANBUL’DA 845 MİLYON LİRA HARCADI

DOĞRU Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP’li belediyeler yoluyla ‘matlup belediyeciliği’ oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. Hizmet etmeyen belediyelerin çalışıyor gibi gösterildiğini belirten Özhaseki, Alacak amacıyla takkadak İstanbul’üstelik 845 milyon mülk harcandı dedi.

AK Tümen Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı, Gaziantep’te düzenlendi. Otelde yapılan toplantıya SELIM Fırka Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Derece, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gaye Zorluoğlu, milletvekilleri, kaza belediye başkanları ile partililer katıldı. Programın açılışında konuşan DOĞRU Fırka’li Özhaseki, İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener yoluyla Önceki dönemlerde terminallerde aç yatan insanlar vardı açıklamasının çarpıtıldığını söyledi. Hizmet belediyeciliğinin sunma pir örneklerinin YANLIŞSIZ Fırka döneminde verildiğine özen çeken Özhaseki, Bizler göreve geldik ve ‘Hizmet edeceğiz’ dedik. Mazeret üretmeden gelişim başına geldik. Bakım belediyeciliğinin en adamakıllı örneklerini verdik. Içtimai belediyeciliğin birlikte tekrar sunma evire çevire örneklerini verdik. Aşevleri açtık, keyif ocakları açtık, geda fukaraların evlerine hizmetler yaptık. O tarihlerde içtimai belediyeciliğin sunu güzel örneklerini verdik. Terminallerde, garlarda yatan insanlar vardı. Ego bunu söylediğimde Meral bayan beni eleştirmişti amma benim kastettiğim madde; bizden geçmiş dönemlerde garlarda, terminallerde haris ve ilaçsız yatan insanlar vardı şeklindeydi bilahare tığ göreve geldik huzurevleri yaptık. Onlara akla yatkın tesisler yaptık. Garlarda, terminallerde hayatiyetli insanları oralardan alıp insancasına yaşamalarını sağladık. Hanımefendi neden lafımı çarpıtıyorsun sen dedi.

‘ALGI BELEDİYECİLİĞİ’

Türkiye’da akıbet dönemlerde alacak belediyeciliği oluşturulmaya çalışıldığını ve bu matlup için belediyelerden milyonlarca liralık bütçe çıkarıldığını kaydeden Özhaseki, Türkiye’dahi bakir kabil tıpkı belediyecilik anlayışı daha çok. Bu benzer nedir, diyerek sorarsanız; takanak belediyeciliği. Hizmet namevcut amma bakım varmış kabilinden tayin yarışı var. Arkadaş hareket başında değil ama geceli gündüzlü iş başındaymış üzere göstermeye çalışıyor kendisini. Bunun amacıyla de balaban nukut harcanıyor. İstanbul belediyesi matlup belediyesi amacıyla geçen sene 845 milyon mal harcamış. Arkadaşlarımız burada 1 milyon üstelik veren yoktur. Bu şüphesiz tıpkı mal Toplumsal tesislerin bakımı için 12 milyon ayrılıyor İstanbul’dahi. Gene hareket üzere 495 milyon lira ayrılıyor ama alacak belediyeciliği amacıyla 845 milyon lira ayrılıyor. Biricik derdi ‘Beni çalışıyormuş kabil sevimli bir eş kabilinden gösterin’ başkaca ‘Beni reisicumhur adayı gösterin’ diyor. Hangi yazık ki üzülerek söylüyorum yeni nüsha belediyecilik anlayışı bu oldu. Alın grubun belediyecilik anlayışı bu oldu diye konuştu.

’25 BİN KİŞİYİ İŞSİZ BIRAKTILAR’

Mehmet Özhaseki, asla işçi çıkarmayacaklarını söyleyen CHP’li belediyelerden 25 bin işçinin çıkarılarak öz tümen mensuplarının işe alındığını belirtti. AK Parti iktidarı kendisine CHP’li belediyelerin mecliste gelişim yapması üzere sunulan tekliflerin tamamına yakınına ‘evet’ denildiğini söyleyen Özhaseki, Bunların zaten hizmette gözleri yok. Nihayetinde kulübe kabilinden 3-5 pasaj yeri hizmet, diyerek yutturmaya çalışıyorlar. Her söylediklerinin bile tersini söylüyorlar. Göreve gelirken ‘Biz yegâne bile iştirakçi çıkarmayacağız’, ‘İşçi çıkarırsak namussuzuz, şerefsiziz’ dediler. Bu belediyelerden 25 bin kişi çıkarıldı ve etkisiz bırakıldı. Diyeceksiniz belki çok etkin vardı birlikte işten attı amma anca değildi. Bunların adına 65 bin can işe makbuz. Yalnız İstanbul’üstelik 45 bin sevimli işe makbuz. Bölüşerek ‘Şu partiye bu kadar, bu partiye bu kadar’ diye çözülüm yaptılar. Sonsuz ‘Önümüzü kesiyorlar’ diyorlar. Meclislerde ‘hayır’ verdiğimiz tekliflerin oranı yalnız yüzdelik 2. Verdikleri tekliflerin yüzde 98’ine ‘evet’ demişiz. İstanbul belediyesi 22 şerha istikraz istemiş 21 tanesine ‘evet’ demişiz. Ölçü ağa döneminde biz borçlanma üzere geldiğimizde hepsine ‘hayır’ demişlerdi. Tek şekilde önlerini kesmiyoruz dedi.

Share: