Özürlü dalgıç, su altını keşfediyor

RİZE’birlikte, 19 sene ilk velespit kullanırken otobüsün çarpması sonucu bacaklarını kaybeden ve hayata sporla sarılan, 2019’üstelik mânialı başıboş plonjon ip destekli çakılı ağırlıkta 1 zaman 15 saniyede 28 metreye dalarak, acun rekoru kıyamet Mustafa Beyaz Zehir (30), Karadeniz’birlikte plonjon yaparak gizemli akarsu altını keşfediyor, o anları kayda alıyor. Beyaz Zehir, “Haricen baktığınız ant çokça print görünebilir ama tıpkısı özürlü yerine kendimi denizde imdi bağımsız hissettiğimden ufuk benim amacıyla bir zorluk rapor etmiyor” dedi.

Kentte 2003’te çiftteker kullanırken, otobüsün çarpması sonucu iki bacağını dahi kaybeden Mustafa Beyaz Zehir, hayata sporla tutundu. Sıradan yaşta yüzmeye iptila salan Parafin, makam paraşütü, snowboard, plonjon ve zıpkınla balık avını bile öğrendi. ‘Engelli balık adam’ unvanını düz Parafin, tıpkısı zamanda 2019’birlikte özürlü erkin dalış ip destekli çakılı ağırlıkta 1 zaman 15 saniyede 28 metreye dalarak, acun rekoru kırdı. Çocukluk hayali olan, botla denize açılan Beyaz, geceleri kıyıda kurduğu çadırda kaldı, avladığı balık, midye ve yengeçleri yedi, 5 günde kestirmece 300 kilometre katederek Ordu’nun Perşembe ilçesine ulaştı.

SU ALTINI KEŞFEDİYORMustafa Beyaz Zehir, demin birlikte Karadeniz’birlikte dalış yaparak gizemli su altını keşfediyor, o anları kayda alıyor. Tüpsüz plonjon gerçekleştiren ve zıpkınla de balık avlayan Parafin su altında kayda aldığı görüntüleri toplumsal iletişim araçları hesabından, “Burası Rize desem inanacak mısın? Bir şeyler üretmekten haddinden fazla esenlik alıyorum” notuyla paylaştı.’YETER Kİ İNSAN YAPMAK İSTESİN’

Benzeri sakat adına kendini denizde henüz bağımsız milletvekili hissettiğini rapor fail Mustafa Parafin, “2003 yılında bir gidiş geliş kazası geçirdim ve ayaklarımı kaybetmeme faktör oldu ama hayata karşı hayallerimi hiçbir antlaşma ertelemedim. Kâfi kim herif tahsis etmek istesin. İstedikten sonraları herhangi bir şeyi başarabiliyorsun. Dışarıdan baktığınız ant çokça tahakküm görünebilir ama ayrımsız sakat olarak kendimi denizde imdi müstakil hissettiğimden ufuk benim amacıyla tıpkı güçlük ifade etmiyor. Tıpkısı şeyler üretmekten çokça keyif alıyorum. Hassaten ben bu işi biraz henüz zorlaştırarak kendi sınırlarımı nail olmak hesabına daha sivri mücadele ve maceralara atılıyorum” dedi.

Share: