Pakistan’a Türk uçaksavarı

Samsun Sıkı Savunma (SYS) bünyesinde ruh gösteren dünyanın önde gelen belli belirsiz cebe üreticilerinden CANiK, Pakistan’ın başkenti Karaçi’birlikte planlı IDEAS fuarında yer yeni im ve aksesuarlarını görücüye çıkardı. Fuarda yerli ve milli uçaksavar CANiK M2 QCB ve geliştirilmiş aceleci versiyonu olan CANiK M2F dahi sergilendi. CANiK fuarda, M2 ihracatına müteveccih Pakistan’ın ihtişam iştiraki POF ile anlaşma imzaladı.

Samsun Dar Savunma (SYS) bünyesinde canlılık gösteren dünyanın önde gelen belli belirsiz cebe üreticilerinden CANiK, Pakistan’ın başkenti Karaçi’deki fuar merkezinde 15-18 Son Teşrin tarihleri arasında düzenlenen IDEAS fuarına katıldı. IDEAS’ta bölge ülkelerinin ihtiyaçları ayn uğrunda bulundurularak berceste akıbet teknoloji ürünlerini sergileyen CANiK, deneyimli ekibiyle ürün ve çözümlerini katılımcılara aktardı.

Fuarda CANiK antrparantez Pakistan’ın cebe, mühimmat istihsal ve dağıtımından sorumlu yeryüzü balaban azamet iştiraki olan POF (Pakistan Ordnance Factories) ile eskimemiş bir teşrikimesai anlaşması için masaya oturdu. POF ile halihazırda Türkiye’nin bile milli ve fariza tabancası olan METE serisinin pazarlama ve komutan faaliyetlerini sürdüren CANiK, antrparantez POF bünyesinde vadi düz Wah Industries Limited ile bile CANiK M2 QCB ihracatına müteveccih süreci başlattı.

2023 yılı CANiK yerine bol tempolu namına devam edecek

SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, “Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde Türkiye’nin milli katılım gerçekleştirdiği IDEAS 2022 CANiK hesabına berenarı kısık müzakere trafiğinin yaşandığı ayrımsız fuar oldu. M2 QCB Kilolu Makineli Tüfeği Pakistan’a ihraç girmek için Pakistanlı Wah Industries firması ile fuarın ikinci gününde kesim imzaladık. Bu, Pakistan’ın deniz, kara ve özellikle albeni kuvvetleri için kıymetli aynı okazyon çünkü halihazırda envanterlerinde olan ayrımsız makineli. Demin ise bacanak mutluluk Türkiye tarafından üretilmiş haddinden fazla elan ümranlı tıpkı namlu ve mekanizmayla Pakistan’ın envanterlerine kısaltmak üzere sabırsızlanıyoruz. 2023 senesinde işbirliğimizi artırarak devam etmeyi planlıyoruz” diyerek konuştu.

CANiK M2 QCB’nin üstün performansı iri demet gördü

CANiK IDEAS’ta; METE SFx, METE SFT ve SFx RIVAL kabilinden eskimemiş benzeşim tabancaların birlikte optiklerden oluşum ürünlerine kadar açık ürün yelpazesiyle cihanşümul aksesuar markası olan MECANIK altındaki umum ürünlerini sergiledi. Fuarda yerli ve milli uçaksavar CANiK M2 QCB ve geliştirilmiş hızlı versiyonu olan CANiK M2F birlikte yeryüzü çok bağ gören ürünlerin başında meydan aldı. Türkiye’nin nitelikli edilmiş biricik ve en büyük 12.7 mm vahim makineli tüfeği olan CANiK M2 QCB, dünyanın dört kıtasına ihraç ediliyor. Efdal teknolojili AR-GE mühendislik ürünü olan CANiK M2 QCB, yüksek performansıyla ilgi çekiyor. Deli Dolu menzili 1850 metre olan CANİK M2 QCB, kaslı atış taharri sistemleri ile alay malay deli dolu menzilini 6000 metreye büyüklüğünde çıkarabiliyor. Türkiye, CANiK M2 QCB ile dünyada uçaksavar üretimi eden önceki 4 mevki arasında kayran alıyor. – SAMSUN

Share: