Pazarcı esnafına bertik dağıttılar

Düzce’de soğuk şita gününde semt pazarlarında tezgah açan esnaf için harekete sabık Sebzeciler Balıkçılar Esnaf Odası, pazarcılara bere dağıtarak farkındalık oluşturdu.

Yönetime geldiği günden bu yana yaptığı ekstrem çalışmalarla üyelerine bakım etmeye müteharrik, birçok sorunu yetkililer ile masaya oturarak çözen Düzce Sebzeciler Balıkçılar Esnaf Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz ve yönetim kurulu üyeleri, şita soğuklarında tezgah açarak satma yapan esnafı unutmadı. Bu çerçevede umumi heyet semt pazarlarında tezgah açan üyelerine ezik dağıttı.

Semt pazarlarını bir tane tek gezen Yangaz ve yönetim kurulu üyeleri üyelerine bereleri tek tek verdi.

Yangaz; “Kışın soğuğunu, gökçe yazın sıcağını pazarcı esnafımız haddinden fazla iyi bilir. Kışın o en antipatik zamanlarında kar, yağmur altında as yaparak ekmeklerini kazanmaya çalışan pazarcı esnafımıza ufak aynı bergüzar yöneltmek istedik. Onlarda sağ olsunlar mutluluklarını dile getirdiler. Ezik ile başladık. Gelecek yıllarda vabeste veriş yerlerimiz ile gelişigüzel pazarcı esnafımız hem soğuktan hemde güneşn patetik sıcağından koruyacağız. Bu noktada çalışma veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Esnaflarda yapılan jest karşısında mutlu oldular. – DÜZCE

Share: