Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Eskimemiş atanan Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, önceki düzentileme gününde kat müdürleri ve türlü kurumların temsilcilerinin tebrik kartı ziyaretlerini akseptans etti.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üstüne Malmüdürü Yaşar Şimşek, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Ensesi Kalın, Milli Taşınmazlar Müdürü Buğur Abaş, Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Tasavvur Yılmayan, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Altın, Şahsiyet Müdürü Garaz Abat, İlçe Keyif Müdürü Mehmet Sakıncasız Bostan, Çeşme Kurnaz Komutanı Vekili Mehmet Özay, Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Ahali Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Kaymakam Maraşlı’yı makamında konuşma ederek, şiddetli olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Şahan Çöker üstelik Kaymakam Maraşlı’yı makamında mülakat ederek, 2022-2023 yetişek tedris dönemi hazırlıkları hakkında bilgelik verdi. Kaymakam Maraşlı, İlçe Milli Yetişek Müdürü Çöker ile gelişigüzel 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokulu’nu birlikte musahabe ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Cıvıl Cıvıl doğumlu olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini mütenevvi illerde tamamlamasının peşi sıra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Periyot Kaymakam Adayı adına mülki idare mesleğine başladı. Namzetlik süresince değişik illerde mülkiye müfettişliği ve ilçe refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili adına fariza yaptı. Tıpkı yıl müddet ile Fransa’bile yabancı şalter eğitimi görerek, yönetimsel tümce üzerinde çalışmalarda bulundu.

Kaza kursunu başarı ile tamamlayarak 1 April 2008 tarihinde Konak Kaymakamı kendisine atanan Mehmet Maraşlı, 30 Orak Ayı 2010 tarihinden itibaren Bile Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Kulp Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 sıra ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Nasıp Kararı ile Çeşme Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, gani derecede İngilizce ve Fransızca biliyor. Kaymakam Maraşlı, Içtimai Bilgiler Öğretmeni Rağbet Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Refika ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: