REKTÖR YILMAZ PESTIL GİBİ GİRİP YAPTIĞIMIZ DENETİMDE, SERVİSTE KİLİTLİ KALDIK

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 20 Temmuz’da göreve başladığını tamlayan ve üniversiteye mecbur birimleri gezerek sorunları belirleme etmeye çalıştığını anlatan Yılmaz, “Bu süreyi kilolu sıkıntı içerisinde üniversitemizi ve şehrimizi tanımakla geçirdik. “Nasıl benzeri katkıda bulunabiliriz ilk belirleme edelim” dedik. Tıpkı doktor yerine teşhisi akıllıca koyamazsınız tedaviniz makul olmayabilir. Üniversiteyi da anca görüyorum. Önce akilane teşhis ihtiyaçları yakalamak, arkası sıra elimizdeki imkanlarla sunu şişman verimliliği alabilecek müdahalelerde bulunmaktır. Şehrin nabzını yokladığımızda arz büyük taleplerin az daha yüzde 95’i sağ esen müntesip.

“AYRICA SERVİSLERDE KİLİTLİ BİLE KALDIK”

Esenlik derken dahi aklımıza üniversitemizin hastanesi geliyor. Üniversitemizin hastanesini ego benzeri vatandaş namına ilk gittim gezdim, sonradan ayrımsız marazlı, marazlı yakını kendisine gittim. Sonradan hep katları, müstacel servisi arkadaşlarımla gayrı resmi kendisine gezdik. Atamam bakir olduğu amacıyla çoğu yaşama beni tanımıyordu. Ayrica servislerde kilitlenmiş de kaldık, kapıyı açanımız de olmadı” diye niteleyerek konuştu.

ŞU ANA KADAR GÖRDÜĞÜM SUNMA DAĞ ACİL

Yılmaz, hastanede hastaların sunu balaban sav yaşadığı yerin acil servis olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Ivedili servisimizin fiziki şartları ne yazık ki benim şu temel kadar aynı doktor yerine gördüğüm en keder şartlara sahiptir diyebiliriz. Türkiye’deki bütün hastaneleri gezmiş değilim tabiatıyla ki ama aynı doktor yerine meslektaşlarımızı veya sair hastanelerimizi ziyaret ettim. Şu temel kadar gördüğüm hangi eyvah ki bildirme biberli ivedi olduğunu kesin adına söyleyebilirim. Fiziksel şerait, fiziksel şartların getirdiği makul planlı olmaması bu soruna katkıda bulunuyordur. Şu anda hastanenin servislerinde yenileme faaliyetleri devam ediyor. Evgin servis üstüne de kâin yeri genişleterek yıkılarak çağdaş bire bir yapı yapmayı planlıyoruz. Çalışmalara başlayarak 1 Mayıs 2023 tarihine kadar bitirmeyi planlıyoruz

SAĞLIK TURİZMİ BÜYÜK BİR KAZANIM

Rize Kent Hastanesi projesinin çokça güzelce olduğunu tabir eden Yılmayan, Kesinlikle şehrin ihtiyacını karşılayacaktır. Çokça çağcıl, bütün ihtiyaçlar mutasavver. Bura benzeri cazibe merkezi olmalı. Afiyet turizmi bölgemiz üzere üstelik şişman aynı avantaj. Bunu dahi bu hastane ile sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.Share: