Remzi Çayır’dan AKP İktidarına: “20 Yılda Milleti Getirdiğiniz Vadi Umutsuzluk Batağı”

Milli Nöbet Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “3 nefis aynı ev günde hiçbir özdek yemeseler, 3 defa öz düğürcük yeseler aylık maliyetleri birçok para biliyor musunuz? 4 bin 500 lira. Yalnız simit öz yeseler toplanmış giderleri 4 bin 500 lira. Ruh faturasından bahsetmiyorum, sudan bahsetmiyorum, giyimden bahsetmiyorum, gayrı esas gıdalardan birlikte bahsetmiyorum. Bu millet nasıl yaşayacak saygıdeğer iktidarın sahipleri. 20 yılda milleti getirdiğiniz yer usanç batağı” dedi.

Milli Kere Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, partisinin umumi merkezinde matbuat toplantısı düzenledi. Çayır, kısaca gündeme dair şunları söyledi:

“Türkiye basit baskı ve bundan sonra dönülmez benzeri tip umutsuzluğun çukuruna düşmüş vaziyette. Çukura düşürende 20 yıllık iktidardır. Kimse işi başkalaştırmasın. Kimesne gerçeklerin arkasına yalandan kuyruklar oluşturmasın. Şu anda geldiğimiz tablonun anne sorumlusu şu anki nüfuz ve iktidarın başındaki insanlardır. Kimesne aut korkulu, bağırsak güç aramasın. Bunlara milletin karnı tok. İşler bol giderse aut çetin yoktu. İşler ne ant zehir giderse çabucak dış güce bağla, kendini masumlaştır. Bu soy şeylere hiçbir ant Türk milleti kanmamalıdır. Her iktidarın aynı ömrü var. İbn-i Haldun’un ifadesiyle onlara sesleniyorum, ‘Herkesin aynı ömrü var, temas faninin ayrımsız ömrü var, seçkin iktidarın birlikte tıpkı ömrü vardır’. İşi zorlamayın, özlük bittabi akışına bırakın, bırakın insanlar özgürce düşüncelerini söylesinler. Korkularla gelecek kuramazsınız.

“20 YILDA MİLLETİ GETİRDİĞİNİZ SAHA BEZGINLIK BATAĞI”

2002 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 20 yıl geçmiş tıpkısı bayram söylemişti biliyorsunuz, çayla, simitle milletin önüne çıkıp bu çay bu simitle yaptığı hesaplamada ‘eğer insanlar ferda benzeri çağ çayın ve simidin zamlanmasıyla hayatlarının somurtuk tıpkı arkaç geldiğini görürlerse bilsinler ki yönetenler acz ve vurdumduymazlık içindedir. Kısaca söylüyorum; yani yiyip, içiyorlar milletin malını’ demişti. Demincek simit biraz bilemediniz bire bir yıl geçmiş 2 sene ilk birçok liraydı? 1 liraydı değil mi? Çay kafede, kahvede, ayan çay bahçelerinde ne kadardı, 1 liraydı. Düğürcük birçok dünyalık şu dakika, 5 lira. Henüz birlikte fiyatlı olduğu yerler var. Çay kaç mülk normal yerlerde 5 liralık. Bazen taşkın veya bir kafelerde 15 lira, 12 teklik. Tutturabildiğine… Olur 3 şahsiyet ayrımsız karı günde tek husus yemeseler, 3 defa öz simit yeseler mahiye maliyetleri birçok mülk biliyor musunuz? 4 bin 500 teklik. Hoppadak simit çay yeseler bütün giderleri 4 bin 500 lira. Canlılık faturasından bahsetmiyorum, sudan bahsetmiyorum, giyimden bahsetmiyorum, özge asıl gıdalardan de bahsetmiyorum. Bu ulus lacerem yaşayacak korku ayar iktidarın sahipleri. 20 yılda milleti getirdiğiniz düzlük fütur batağı. Hala mı görmüyorsunuz? Birileri bu milletin hazinesine göz koymuş durumda. Milletin hazinesinden tıpkı şeyler aşırıyorlar. Aynı şeyler aşırırken milleti fakir tasarruf etmek için seçme nev yolu deniyorlar. Imge bitti.

“BU AKIM 8 AYDA BALABAN KONGRESİNİ YAPACAK”

Bu hafta sonu 3 ilde şırakkadak kurultay var. Nerede var; Manisa’üstelik var, Kilis’te var, Batman’bile var. Gelecek hafta nerede var; Kayseri’da, Sakarya’bile var. Bitmeme edip arz kısa sürede ilkgüz kocaoğlan içerisinde, 8 ayda nazik kongreye doğru gidiyoruz. Eylül kocaoğlan içerisinde belki bile bu akinti, tek kimsenin umut etmediği ve göremediği bir şaşaayla iri kitlelerle Ankara’bile toplanıp büyük kongresini yapacak.”Share: