Rize 3. konu: Rize’de göçü köy yolunu kapattı

Rize’de toprak kayması karye yolunu kapattı

Dere yatağını fora etmek üzere durduğu sırada uzlaştırıcı toprakla alay malay sürüklendi

RİZE – Rize’de toprak kayması zımnında çamura saplanan ara bulucu sezmek istedikleri tam 2. toprak kayması oldu ve vesile sürüklenerek çökelge altında kaldı.

Rize’de mazi öğle vakti saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde şiddetini arttıran sağanak yağmur şehri kontra etkiledi. Rize’nin Fındıklı, Alım Satım ve Ardeşen ilçelerinde henüz kırıcı olan ateş yağmur Ardeşen ilçesine vabeste Duygun köyünde yer kaymasına bozukluk oldu. Köyündeki olumsuzlukları nezaret etmek isteyen kocabaşı İsmail Topaloğlu aracını otopark etti ve tıkanan dere yatağının başına gitti. Muhtarın dere yatağını düzenlemek amacıyla uğraştığı sırada ise göçü meydana geldi. Toprağın kayamsı sonucu komütatör çamura saplanınca Topaloğlu ara bulucu saplandığı yerden takip etmek için frapan çağırdı. Görüngü namına gelen çekicinin hazırlandığı esnada ise bu kat 2. kayşa yaşandı. Tepeden kopan dev toprak kütlesi muhtar İsmail Topaloğlu’nun da aracını saplandığı yerden çıkartamadan önüne katarak sürükledi.

Tamamen kapanan köy yolunun açılması ve aracın kurtarılması amacıyla Rize İl Özel İdare ekipleri yoluyla düzentileme başlatıldı.

Share: